1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Профілактика гінекологічних захворювань: поради для кожного віку

13
Україна

Профілактика гінекологічних захворювань: поради для кожного віку

Будь-якій хворобі легше запобігти, ніж лікувати — ця істина лежить в основі профілактичної медицини, за якою майбутнє. Вкрай важливо, запобігти гінекологічним захворюванням, оскільки багато з них можуть призводити до серйозних ускладнень, зокрема безпліддя. Профілактика містить три аспекти: правильну гігієну, поінформованість про чинники ризику та регулярні огляди гінекологом. Щоб вона була ефективною, слід враховувати особливості кожного віку.

Детальна інформація про консультацію у гінеколога за посиланням: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/ginekolog-konsultaciya/

AD_4nXdwaPGS5byPuIrnJJfaufUNRxfJ0mo37KWiccfEYTZSNAJn3rhyiafuVWELK7nbOGaVCS-62nP7BYKG9NP4GDRK2z9pM4wqLC__EUU9N2-zD1I_aLgvsPyls7kBndYWfIQroNoDi0n3vEaBe-ndxUPE3vlVMrhkmAvlJMt2gA?key=72NwumBG4NDZ7SXe9xFY7Q

Профілактика гінекологічних захворювань у дітей

Профілактика гінекологічних захворювань починається з новонародженого віку. В цей час вона полягає у догляді за зовнішніми статевими органами. У міру дорослішання дівчаток потрібно навчати правил гігієни та їхньої самостійній підтримці. Дітей потрібно навчати основ анатомії та фізіології статевої системи, а також правил безпечної поведінки.

Профілактика у підлітковому віці (11–19 років)

Період характеризується значними гормональними змінами, основними проблемами є пов'язані з цим порушення менструального циклу та акне. Нерегулярні чи болючі менструації можуть бути нормальними у цей час, але й можуть свідчити про проблеми, тому бажано проконсультуватися з лікарем — відрізнити норму від патології самостійно неможливо.

Важливим заходом профілактики гінекологічних захворювань, зокрема раку матки, є вакцинація проти ВПЛ. Вона найефективніша саме у підлітковому віці, у 12–13 років — на початок сексуальної активності, оскільки онкогенні штами ВПЛ передаються статевим шляхом.

Підлітки стають сексуально активними, тому їм потрібно знати правила безпечного сексу. Вони мають бути обізнані про інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), про те, як від них захиститися, про небажану ранню вагітність і те, як її не допустити, про небезпечність безладних статевих зв'язків. Якщо підліток живе статевим життям, завданням гінеколога є допомога у виборі надійного методу контрацепції.

Профілактика у репродуктивному віці (20–45 років)

Частими гінекологічними проблемами репродуктивного віку є ІПСШ, порушення фертильності, ендометріоз. Ці та інші патології часто мають прихований початок, тому набувають важливості регулярні щорічні профілактичні огляди гінекологом. Один раз на два роки потрібно виконувати цитологічний цервікальний мазок, так званий ПАП-тест — скринінг на рак шийки матки.

Гінеколог допомагає підібрати контрацепцію з урахуванням способу життя та індивідуального здоров'я.

Профілактика у пременопаузі та менопаузі (45–52 роки)

Пременопауза передує менопаузі. Це період згасання репродуктивної функції та пов'язаних із цим гормональних змін. Основними проблемами є припливи, нестабільний менструальний цикл, перепади настрою, сухість піхви. Менопауза настає, коли менструації цілком припиняються, про що свідчить їхня відсутність протягом року. Гінеколог може підібрати гормональні препарати та дати рекомендації щодо зміни способу життя, які допоможуть впоратися з неприємними симптомами.

Зростає ризик онкологічних захворювань, тому важливими є регулярні профогляди.

Профілактика у постменопаузі (старше 52)

Зберігаються проблеми, притаманні менопаузи. У постменопаузі до них додається ризик пролапсу тазових органів, тобто опущення матки та піхви. Контроль ваги, вправи для укріплення м'язів тазового дна, уникнення підняття тяжкості та профілактика запорів допомагають запобігти цьому захворюванню.

Профілактика гінекологічних захворювань — це важлива частина турботи про своє здоров'я. Вона має бути комплексною, починатися з раннього віку й продовжуватися протягом усього життя.

Автор: Крушинська Олена Юзефівна — акушер-гінеколог.

Медичні центри «Мати та дитина»:

  • Київ, вул. Макіївська, 8
  • Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
  • Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
  • Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
  • Львів, вул. Замарстинівська, 85а
  • Київ, вул. Казимира Малевича, 83

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber