⠀
Сучасний промисловий елеватор – це комплексна система, що складається з різних механізмів, транспортерів, установок для очищення і вентиляції повітря, силосів та інших елементів. Зведення елеваторів вимагає ретельного проектування, виготовлення та встановлення складного технологічного обладнання, тому такі завдання виконують спеціалізовані компанії. Однією з таких є машинобудівний завод «Вітязь». На сайті https://mzv.com.ua можна замовити транспортне та елеваторне обладнання високої якості для будь-яких задач. У цій статті спеціалісти компанії «Вітязь» детально розкажуть про особливості елеваторів та їхні основні різновиди.
Як влаштований елеваторний комплекс?
Зернові елеватори призначені для приймання, транспортування, первинної обробки та зберігання зерна. Такі зерносховища дозволяють зберігати продукцію значно довше, ніж звичайні приміщення, які не мають відповідних умов для цього.
На елеваторах виконують наступні операції:
- Прийом вантажу. Для цього підходить будь-який вид транспорту. Якщо мова йде про заготівельний елеваторний комплекс, він обладнаний автомобільним пунктом для вивантаження та приймальними ямами. Перевантажувальні елеватори зазвичай мають причали або залізничні колії для забезпечення цього процесу.
- Підготовка та обробка. Перед зберіганням сипучих матеріалів їх слід ретельно очистити, висушити у спеціальних сушарках, а також розподілити за розмірами.
- Зберігання. Система зерносховищ розроблена для ефективної роботи як із зовнішніми, так і внутрішніми постачальними системами. Завдяки оптимізованій вентиляції зерно зберігається без гниття та атак шкідників. Воно завжди залишається сухим, що є критично важливим фактором. Якщо сховище збудовано належним чином, зерно буде захищене від опадів, сонячного світла, птахів і гризунів.
Основні види елеваторів
В Україні зазвичай будують комплекси наступного типу:
- Заготівельні – зерно зберігається короткий час, після чого його транспортують до великих складів.
- Базисні – це резервуари, які можуть вмістити до 150 тисяч тонн зерна. У таких ємностях продукція розміщується на тривалий період.
- Виробничі – мають меншу місткість (від 10 до 15 тисяч тонн), оскільки призначені для тимчасового зберігання матеріалів, які швидко використовуються у виробничому процесі.
- Перевалочні (портові) – слугують для тимчасового розміщення зернових культур, після чого вони перевантажуються на вагони, судна або інші транспортні засоби.
Обладнання, яке використовується на елеваторах
На елеваторних комплексах використовують різноманітне обладнання, серед якого варто виділити:
- Зерносушарки – призначені для видалення вологи із зерна. Необхідно обирати енергоефективні пристрої.
- Завальні ями для приймання та зберігання зерна, які забезпечують його подальше відправлення на завантажувальні норії або транспортери.
- Комплекси для очищення зернових культур.
- Вентилятори радіальні – призначені для відведення гарячого повітря і небезпечних газів.
- Циклони-пиловловлювачі – гарантують ефективну очистку повітряної маси від різноманітних забруднювальних речовин.
- Ковшові норії – використовуються для вертикального транспортування зерна.
- Шнекові, стрічкові та скребкові конвеєри – призначені для горизонтального транспортування зернових продуктів на підприємствах агропромислового сектора.
Під час купівлі обладнання важливо не тільки вибрати ефективні та економічні варіанти, а й забезпечити їхню повну сумісність у рамках єдиного технологічного комплексу.
Читайте також:
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів