⠀
Будівельні роботи з реконструкції передбачають конструктивні зміни з втручанням в опорні стіни будинку. Внесення таких змін обов’язково має здійснюватися за наявності дозвільної документації та потребує оформлення нового технічного паспорта, що відображатиме фактичний стан об’єкта нерухомості. Оскільки процес узаконення реконструкції будинку є досить складним, ця процедура займає чимало часу і потребує оформлення великого пакету документів. Щоб спростити та пришвидшити цей процес власники нерухомості все частіше звертаються до приватних БТІ. Ці компанії пропонують вигідні умови співпраці без довгих черг і паперової тяганини.
Як отримати техпаспорт на будинок після реконструкції?
Оформлення нового технічного паспорта є невід’ємною частиною процесу легалізації реконструкції будинку. На етапі його отримання в наявності має бути певний пакет документів, що включає:
-
розроблений профільною організацією план реконструкції;
-
дозвіл на проведення будівельних робіт від ДІАМ;
-
паспорт та код всіх співвласників будинку (якщо власник не один);
-
правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомості та земельну ділянку;
-
старий технічний паспорт на будинок.
З цим пакетом документів власник будинку чи його довірена особа звертається до приватного БТІ з заявою встановленого зразка про отримання технічного паспорта. При виборі організації варто переконатися, що вона має відповідну ліцензію та кваліфікованих співробітників для виконання технічної інвентаризації.
Фахівці БТІ мають перевірити надані для узаконення реконструкції будинку документи на їх відповідність чинним законодавчим вимогам. Наступними кроками в оформленні технічного паспорта після реконструкції є:
-
Укладання офіційного договору. Це забезпечує прозорість у співпраці з приватним БТІ, а також дозволяє отримати послуги “під ключ” та гарантії виконання зазначеного переліку робіт у встановлені терміни.
-
Проведення технічної інвентаризації. В приватних БТІ можна домовитись про зручний для Вас час для візиту інженера-техніка, щоб він здійснив необхідний комплекс робіт з обстеження та замірів для виготовлення технічного паспорту на будинок.
-
Оформлення технічного паспорта. Документ оформлюється відповідно до чинного законодавства з урахуванням сучасних норм. З 2021 року результати технічної інвентаризації в обов’язковому порядку вносяться до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Кожен техпаспорт реєструється в цій системі під унікальним номером і має свій QR-код.
-
Отримання нового техпаспорта. Документ відображатиме фактичний стан будинку після внесених змін, підтверджуватиме безпеку та якість проведеної реконструкції. Крім витягу про реєстрацію в ЄДЕССБ, за бажанням замовника буде виданий паперовий примірник технічного паспорта.
Звертаючись до приватного БТІ, Ви можете розраховувати на індивідуальну консультацію та професійний супровід під час збору необхідного пакету документів. Для остаточного узаконення реконструкції після оформлення нового техпаспорта необхідно буде ввести будинок в експлуатацію та внести оновлені дані про право власності до держреєстру.
Читайте також:
- На деревах й під снігом: скляне чудо у закарпатських лісах. Людей тягне магнітом (ФОТО)
- На Закарпатті вводили аварійні відключення й відмінили одну з черг
- На Закарпатті забили на сполох: дитину рятує уся громада. Що сталось?
- Закарпатцям слід готуватися до відключень світла 27 листопада: обленерго оприлюднило новий графік
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів