1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Освойте гру на синтезаторі з нуля: Поради та техніки для початківців

17
Україна

Хочете навчитися грати на синтезаторі, але не знаєте з чого почати? У нашому покроковому посібнику ви знайдете всі необхідні поради та техніки, щоб швидко освоїти цей інструмент.

Освойте гру на синтезаторі з нуля: Поради та техніки для початківців

Незалежно від того, чи хочете ви виконувати класичну музику, чи сучасну електронну, чи створювати власні оригінальні композиції, синтезатор стане незамінним асистентом.

AD_4nXeSDn_O__U-abgBBBE1EwYUw8hvh14rZ0vKa7RU63C6kvZyy0L_sM5CN1CSUknDDd7910t8cWodc4ilIV9d7bx46lNHxCJC0W_5-lSjkV-lW5_WTkH2eDomK9nXyai5fkBJw9g8MMoouEDj3zYLiUcPffXO?key=infwMJhfrjBM7hr0DB1neA

Тож навіть якщо ви не вмієте грати на синтезаторі, це можна легко надолужити. Завдяки доступності навчальних матеріалів, посібників, наявності різноманітних освітніх центрів тепер це простіше, ніж будь-коли. Варто лише врахувати кілька порад щодо того, як навчитися грати на синтезаторі. Це зробить сам процес цікавим і ефективним.

Способи навчання

Перші кроки в навчанні гри на будь-якому інструменті — надзвичайно важливі і мають неймовірний вплив на подальший прогрес. Тому спочатку потрібно визначитись, де і з ким ви опановуватимете синтезатор. Варто виокремити 3 різних підходи.

Навчання з викладачем

Це можуть бути індивідуальні уроки вдома, заняття в спеціалізованій студії творчості або ж в музичній школі. При виборі цього підходу варто звернути на 2 моменти:

  1. Бажано, щоб уроки проходили офлайн. Зрозуміло, займатись через Skype чи Zoom значного зручніше. Проте це не принесе такої користі, як при безпосередньому контакті учня й вчителя. Річ у тім, що через месенджери викладачу складно прослідкувати за всіма нюансами вашого виконання на кшталт аплікатури, положення тіла тощо.
  2. Навчатись ви маєте саме на синтезаторі, а не на класичному піаніно. Подекуди через схожість клавіатури ми думаємо, що це той же інструмент. Та це не так. Синтезатор має значно ширші можливості, тож і вчитись варто саме на ньому.

Ідеальним варіантом було б взагалі навчання на вашому власному інструменті, або принаймні на моделі того ж виробника.

Навчання грі на синтезаторі

Самостійне навчання

Самостійно навчитися грати на синтезаторі з нуля в домашніх умовах дещо складніше, але можливо. Перш за все, в деяких інструментах є спеціальні вбудовані програми для покращення ваших навичок гри. Також існує багато безплатного навчального софту для сумісної роботи синтезатора і смартфона.

Не слід нехтувати й відеоуроками. Якщо це якісний матеріал, то в ньому обов’язково розкажуть про базові речі, які необхідно знати кожному клавішнику. Наприклад, про постановку рук під час музикування або про основи музичної грамоти.

Комбіноване навчання

Якщо самостійне навчання не дає очікуваного результату, а уроки з викладачем для вас з якихось причин неприйнятні, можна використовувати обидва методи одночасно: вчимось самі, але періодично зустрічаємось з учителем, який скеровує нас в правильне русло й виправляє критичні помилки.

Чи реально швидко навчитись грати на синтезаторі?

Відповідь на це питання залежить від того, що ми вкладаємо в поняття «навчитись».

Якщо мова про гру простих мелодій з супроводом — то буквально через рік-два ви зможете виконувати їх достатньо майстерно. Якщо ваша мета — складні аранжування з використанням секвенсора, — тут знадобиться 4-5 років. Крім того, потрібно буде опанувати основи музичної грамоти. Якщо ж мова про гру на професійному рівні — то це довга дорога. Відомі клавішники не перестають вчитись ніколи.

Варто зазначити, що швидкість навчання залежить від обраного методу, його регулярності, наявності у вас хисту та багатьох інших факторів.

Поради початківцям

Ось декілька порад, які суттєво пришвидшать опанування синтезатора:

  • Вибір правильного інструмента. Не обов’язково купувати професійний дорогий синтезатор, однак і вибір занадто простої моделі може зіграти з вами злий жарт. Зосередьтесь на пристрої з якісними тембрами та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.
  • Синтезатор має бути завжди «під рукою». Не варто ховати його в шафу чи ставити на полицю. Краще, щоб час від бажання пограти до готовності інструмента був не більше кількох секунд.
  • Звертайте увагу на базові навички, а саме постановка руки, положення корпусу, аплікатура тощо, а вже потім на ноти.
  • Займайтесь регулярно і систематично. Тільки так можливий помітний прогрес.
  • На перших етапах візьміть кілька уроків у викладача. Це скерує навчання в правильний напрямок.
  • Музична грамота. Не потрібно сильно акцентувати на ній увагу, проте й зовсім нехтувати також не варто.

Практикуйтесь. Якомога більше. Не має бажання грати якісь навчальні твори — не страшно. Грайте те, що вам подобається. Процес навчання повинен в першу чергу приносити задоволення.

Гра на синтезаторі — це надзвичайно захопливий і неймовірно цікавий процес, який відкриває безмежний світ самовираження і творчості.

Пам’ятайте, у кожного свій темп навчання й свій досвід. Тому не варто порівнювати себе з іншими. Пройдіть свій шлях.

Насолоджуйтесь, експериментуйте, грайте!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber