⠀
«З'їжте свою чашку, після того, як вип'єте капучино», — кажуть сьогодні покупцям бариста в деяких кав'ярнях України, простягаючи каву з собою. «Я запакую ваші покупки в біологічний пакет, який не шкодить природі», — вторять їм продавці у магазинах. Все це стало можливим завдяки тому, що захист екології в нашій країні не є порожнім звуком. Українці обирають усвідомлене споживання, бізнес включає у свою програму розвитку екоповістку, а виробники упаковки переходять на виробництво пакетів з екологічної біорозкладної «кукурудзяної» плівки.
Тенденції та прогнози розвитку ринку
За статистикою, понад 75% пластику, випущеного з початку його виробництва, вже стало відходами і потрапило на звалище. Термін розкладання становить від 100 до 800 років. Тобто все це «добро» буде ще століттями забруднювати довкілля, ми з цим нічого не можемо зробити. Але щоби далі не губити природу, Україна приєдналася до світових екологічних програм і скоротила виробництво пластику. Наприклад, замість пластикового одноразового посуду стали використовувати бамбукові соломинки та склянки з печива, а поліетиленові пакети замінили біорозкладними.
Виробництво пакетів в Україні – одна з найбільш показових сфер бізнесу щодо використання біодеградуючих матеріалів. Виробники біорозкладних пакетів навчилися робити якісні та красиві брендовані пакети з біопластику, що компостується, які нічим не поступаються поліетиленовим. Усі одноразові пакети, які виробляються в Україні, безпечні для екології. У перспективі – перехід інших сфер виробництва на біорозкладається сировину. Наприклад, вже є світовий досвід виробництва з біопластику дитячих іграшок, канцелярського приладдя та інших товарів.
Нові технології та методи виробництва
Біорозкладні пакети це упаковка, яка піддається біодеструкції, тобто біорозпаду з подальшою участю в кругообігу речовин у природі (як опале листя і трава, що перегниває). Як розкладаються біорозкладні пакети? Після використання та потрапляння у сприятливе компостоване середовище вони швидко розпадаються на фрагменти, розкладаються мікроорганізмами та перетворюються на органічні добрива.
Існує кілька видів швидко деградуючих пластиків:
- Біоосновні полімери (bio-based plastic) – виробляються з відновлюваних рослинних ресурсів: злакових культур, очерету та ін., є біорозкладними, компостованими та екологічно безпечними.
- Полімери, що компостуються (compostable plastics) – виробляються на основі як рослинної, так і мінеральної сировини. Безпечними для природи є тільки в тому випадку, якщо швидко біодеградують і перетворюються на органіку, а не просто фрагментуються, як оксоразлагаемые.
Поліетиленові пакети в Україні виготовляються з полілактиду (PLA). Це полімер молочної кислоти, що одержується з кукурудзяного крохмалю.
Стратегії урядів та міжнародних організацій
З пластиковим забрудненням бореться весь світ. Вже існує безліч угод та документів, які дали свої плоди. До них належать Директива 2015/720/ЄУ, Конвенція про пластикове забруднення, Міжнародний договір про боротьбу із забрудненням пластмасами. Україна, зі свого боку, ухвалила Закон № 1489-IX, що обмежує оборот пластикових пакетів.
Де замовляти якісну продукцію
Замовити якісні, гарантовано безпечні для природи та дозволені в Україні пакети можна на заводі, що випускає біорозкладні пакети під торговою маркою МПАК. Тут вам детально розкажуть про характеристики біологічних пакетів та умови їх зберігання, дадуть пораду і допоможуть оформити заявку. Український виробник забезпечує екологічну упаковку всю Україну, тому зробити замовлення можна з доставкою в будь-який регіон.
І пам'ятайте, що кожен маленький внесок допомагає зробити важливу велику справу. Захист екології – це турбота не лише про природу, а й про своє здоров'я, здоров'я своїх близьких.
Читайте також:
- На Закарпатті вводили аварійні відключення й відмінили одну з черг
- На Закарпатті забили на сполох: дитину рятує уся громада. Що сталось?
- Закарпатцям слід готуватися до відключень світла 27 листопада: обленерго оприлюднило новий графік
- З 29 листопада на Закарпатті перекриють важливий переїзд: як це вплине на рух автотранспорту?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів