1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Правила вибору та встановлення електрощита у приватному будинку

9
Україна

Дізнайтеся про правила вибору та встановлення електрощита в приватному будинку. Безпека, функціональність і професійні поради для електромонтажу.

Правила вибору та встановлення електрощита у приватному будинку

Електрощит – це один із найважливіших елементів електромережі у вашому приватному будинку. Це обладнання відповідає за захист електроприладів та правильний розподіл електроенергії. Однак, дуже важливо правильно вибрати електрощити. Власне, про критерії вибору такого обладнання ми й поговоримо у нашому тексті.

електрощитове обладнання

Визначаємося з потребами

На цьому етапі необхідно визначитись із важливими критеріями. Вам необхідно підрахувати кількість електроприладів, які є у вас вдома, та груп освітлення, щоб визначити необхідну кількість автоматичних вимикачів.

Також обов'язково зверніть увагу на потужність, яку може видавати електрощитове обладнання, врахувавши рівень навантаження на кожну лінію. Також варто залишити місце для додаткових автоматичних вимикачів, якщо в майбутньому вони вам знадобляться або ви плануєте додавати нові системи та електроприлади.

Матеріал та вид електрощитів

Загалом є декілька видів електрощитів, та вибір залежить від специфіки вашого будинку. Досить популярними є навісні конструкції, вони легко монтуються на стіну та стануть чудовим рішенням для невеликих приватних будинків. Однак ви також можете скористатися вбудованим щитом, який встановлюється безпосередньо у стіну, гарантує більш естетичний вигляд, але він вимагає складнішого монтажу.

Щодо матеріалів тут можна виділити 2 види:

  • Пластикові. Ці електрощити є легшими та дешевшими та вони чудово підійдуть для монтажу всередині приміщень.
  • Металеві. Це обладнання надійніше та міцніше, воно забезпечує підсилений захист від механічних пошкоджень.

До речі, якщо ми вже заговорили про захист, то необхідно звернути увагу на рівень захисту, що вказаний на щиті. Наприклад, позначка IP65 свідчить про те, що такий електрощит підходить для зовнішньої установки та чудово працюватиме навіть за умови підвищеного пилу та вологості. Якщо ви шукаєте електрощити для внутрішнього приміщення, тоді вам підійде обладнання із позначкою IP20.

Основні етапи встановлення

Перш за все вам необхідно підібрати доступне місце, щоб встановити щит. Як правило, це коридор або підсобне приміщення. Важливо, щоб там було сухо та була гарна вентиляція. Наступний етап – створення розмітки на стіні, щоб закріпити щит. Після цього відбувається безпосередньо фіксація, для цього ви можете використовувати шурупи чи анкерні болти.

Далі вже можна переходити до підключення обладнання, спочатку потрібно встановити головний автоматичний вимикач, потім додаткові автоматичні вимикачі та на останньому етапі – під'єднати заземлення, дотримуючись нормативних вимог.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber