⠀
Якість будівельно-оздоблювальних робіт безпосередньо залежить від експлуатаційних властивостей використовуваних матеріалів. Один з обов'язкових компонентів більшості завдань – клейові суміші, які мають гарну адгезію до будь-яких поверхонь. А огляд історії розвитку цього матеріалу дасть змогу повною мірою оцінити переваги сучасних рішень.
Традиційні клеї на основі природних матеріалів
З давніх-давен люди використовували природні матеріали для з'єднання різних предметів і будівельних конструкцій. Для цієї мети застосовували:
- рослинні смоли – у Стародавньому Єгипті та Римі цей компонент використовували при виготовленні для дерев'яних виробів і меблів;
- тваринний колаген – екстракт зі шкіри, кісток і хрящів тварин використовувався в середньовічній Європі для склеювання деревини, шкіряних виробів і навіть у паперовій промисловості;
- молоко – у деяких культурах використовували молочний білок – казеїн, для створення клейових складів для будівельних робіт і декору.
Для виробництва застосовували і луску, а також інші частини риб сімейства осетрових. Ця ідея народилася в Голландії ще 1690 року і поступово поширилася по всьому світу. Але лише через майже 200 років почалося масове виробництво.
Перехід до сучасних технологій
З початком промислової революції почався перехід до складніших і ефективніших клейових технологій:
- смоли – на початку 20 століття з'явилися синтетичні смоли, які значно поліпшили властивості клейових складів, включно з їхньою міцністю і стійкістю до вологи і температурних коливань;
- поліуретанові клеї – виробництво почалося в середині 20 століття і вдалося домогтися відмінної адгезії та еластичності, що відкрило нові можливості для різних застосувань.
Це стало основою для появи нових розробок: базові рішення поступово адаптувалися і вдосконалювалися, що дало змогу багаторазово поліпшити експлуатаційні властивості і якість фіксації на різних типів поверхонь.
Сучасні синтетичні клейові суміші
Сучасні суміші значною мірою засновані на синтетичних полімерах, які зручні в застосуванні і отримали відмінні характеристики:
- епоксидні – відомі своєю високою міцністю і стійкістю до хімічних впливів;
- акрилові – забезпечують хорошу адгезію до різних поверхонь і мають відмінну прозорість, що робить їх ідеальними для використання в скляних конструкціях;
- силіконові – мають високу стійкість до температурних коливань і впливу вологи, активно застосовуються для герметизації.
Натуральні склади на основі колагену або рослинних смол мали обмежений спектр застосування. Сучасні клейові суміші універсальні і можуть бути задіяні для будь-яких завдань, як і застосовуватися в найрізноманітніших галузях.
Читайте також:
- Закарпатцям варто бути на сторожі: в області запрацювала ще одна система автоматичної фіксації порушень ПДР
- В мережі показали “казкове” село на Закарпатті /ФОТО
- Такого в Карпатах давно не робили: що незвичайного зробила українка? /ВІДЕО
- Блекаут поза графіком й вітряки ні до чого?: масштабна атака й не відповідність відключень у Закарпатській області
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів