1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Чому з’являються камені в нирках

19
Україна

Чому з’являються камені в нирках

Утворення каменів у нирках — патологічний процес, яким супроводжується сечокам’яна хвороба. Вона призводить до больових відчуттів, порушень випорожнення сечового міхура та інших неприємних симптомів. У разі їх появи необхідно якомога швидше діяти та звернутися до лікаря для розроблення лікувального плану. Image Частиною лікувального процесу може бути урологічний засіб Урохолум, створений на основі рослинних компонентів. Він сприяє покращенню сечовипускання, виведенню з організму сечовини, хлоридів, а разом із ними піску та каменів невеликого розміру.

Причини появи каменів

Камені, або по-іншому конкременти, формуються в нирках або сечовивідних шляхах під впливом різноманітних факторів. Накопичується сольовий осад, який скупчується та утворює каміння. Цьому процесу сприяють наступні патологічні чинники:

  1. Споживання великої кількості смаженої та жирної їжі, що призводить до надмірного накопичення холестерину.
  2. Ведення малорухливого способу життя з відсутністю фізичної активності.
  3. Порушення прохідності сечовивідних шляхів.
  4. Незбалансоване харчування, часті перекуси замість повноцінного приймання їжі.
  5. Інфікування або механічне травмування нирок.

Камені не утворюються в один момент. Їхній появі сприяє неодноразовий вплив патологічних факторів і відсутність адекватної реакції. Залежно від розмірів конкрементів розробляється індивідуальна лікувальна стратегія.

Лікування сечокам'яної хвороби

Перед початком терапії потрібно пройти діагностику нирок, щоб встановити кількість і розміри каменів, місця їхньої локалізації. Для цього проводяться МРТ, комп’ютерна томографія та інші дослідження за призначенням лікаря. Залежно від розмірів каменів призначається терапевтичне або хірургічне лікування. Image Якщо пацієнт звернувся по допомогу після появи перших симптомів, а патологічні утворення не перевищують 2–3 см у діаметрі, тоді можна обійтися консервативними методами. Для цього застосовують спазмолітики, препарати урсодезоксихолевої кислоти та інші лікарські препарати. Варто розуміти, що при сечокам’яній хворобі застосування медикаментів — лише одна зі складових лікування. Вона не принесе бажаного результату без серйозної зміни раціону. За призначенням лікаря пацієнт дотримується дієти з обмеженням вживання жирного м’яса, алкоголю, бобових, грибів, ковбас, печива та деяких інших продуктів. Якщо дорогоцінний час було втрачено, і камені мають великий розмір, проводиться хірургічне втручання. Воно дозволяє з доступом через уретру або невеликі проколи на черевній стінці (лапароскопія) дістатися до нирки та видалити камені. Також може призначатися лазерне дроблення каменів.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber