1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Чай улун: особливості та правила заварювання

20
Україна

Чай улун: особливості та правила заварювання

Якщо чорний або зелений чай вирощують і виготовляють в різних країнах, то улун – це суто китайська історія. Проте, цей чай точно вартий того, щоб познайомитися з ним ближче. Що ми і зробимо за допомогою консультантів чайного магазину New Tea.

66a11d05634f3.webp

В нашій країні про улуни дізналися зовсім нещодавно, коли цей чай з’явився на полицях чайних крамниць. А на батьківщині цього напою – в Китаї він відомий вже 400 років і посідає почесне місце в чайній церемонії. Раніше улун подавали до столу імператорів та китайської знаті. Доступним всьому світу цей чай зробили англійці, адже саме вони привезли нікому ще не відомий «оолонг» (англійська варіація китайської назви) до Європи.

Напівферментований чай – це як?

За китайською класифікацією всі чаї розрізняються за ступенем ферментації листя. Зелені, білі, жовті чаї відносяться до слабоферментованих. Чорні та червоні сорти – сильно ферментовані. Улун – особливий чай, він напівферментований, тобто ступінь окислення в межах 50%. Але і тут не все так просто.

Улуни – це велика група чаїв, що нараховує кілька десятків сортів. Улун може бути світлим або темним в залежності від ступеню окислення чайного листя. Світлі улуни – ферментовані до 50%, темні – понад 50%.

Як смакують улуни

Смак та аромат улунів залежить від виду і способу виготовлення чаю. Кожен сорт має свою «родзинку». Слабоферментовані світлі улуни нагадують зелені чаї – мають світлий колір листя та настою, за смаком нагадують трав’яні чи квіткові чаї. Найвідоміші світлі сорти улунів – Те Гуань Інь, Алішань, Дунь Дін.

Темні улуни на завершальній стадії виробництва злегка підкопчують на деревному вугіллі, завдяки чому листя темнішає, а смак набуває пряності. Да Хун Пао, Шуй Цзинь Гуй – славетні темні улуни.

Окрема тема – ароматизовані улуні, серед яких найпопулярнішим є молочний улунь. Особливість напою в тому, що при заварюванні настій дивує вас найніжнішим вершковим ароматом та присмаком молока.

Користь «Чорного дракону»

Жителів Піднебесної здавна приваблювали не лише неймовірні смаки улунів, а й корисний вплив на організм. В чайному листі велика концентрація ефірних олій (через те чай такий запашний), вітамінів, антиоксидантів.

В Китаї вважають, і ця думка підтверджена лабораторними дослідженнями, що регулярне чаювання улуном покращує стан шкіри і волосся, нормалізує травлення, виводить токсини і шкідливий холестерин. А якщо поєднати чай із фізичною активністю, можна швидко позбутися зайвих кілограмів.

66a11d2c0f8dc.webp

Секрети заварювання улуну

Оригінальний чай улун в Україні можна купити в спеціалізованих крамницях. Але знайти справжній улунь – це лише половина справи: щоб напій повністю розкрив свій смак, треба правильно його приготувати. Є різниця в заварюванні темних і світлих улунів, і спеціальна процедура, про яку нам розказали чайні експерти. В Китаї для заварювання листового чаю, зокрема улуну, застосовується технологія «гунфу ча» («чайна майстерність»), або метод проливів.

Порядок заварювання улунів:

  1. Підготувати відповідний посуд. Найкраще для цього підійде глиняний заварник, також можна взяти фарфоровий, керамічний або скляний чайник.
  2. До чайника всипати заварку: 1 чайна ложка на 150-200 мл води.
  3. Залити чай водою. Увага: світлі улуни заливають водою, підігрітою до 80-850С, а темні сорти – 90-950С. Якщо немає кухонного термометра, то можна закип’ятити воду і дати остудитися пару хвилин – це буде 90-950С, якщо почекати 5 хвилин – вода остигне до 850С.
  4. Почекати 3-5 секунд і злити воду. Цей перший пролив потрібний, щоб промити заварку і «пробудити» улун.
  5. Знову залити воду і настоювати до 20 секунд.
  6. Після цього можна наливати чай у чашки і насолоджуватись чаюванням.

Піку смакових якостей улуни досягають після 3-4 проливу, а заварювати чай можна до 15 разів.

Як зберігати улунь

Темні сорти улунів зберігаються, як і інші сильноферментовані чаї: в непрозорій герметичній тарі в сухому місці. В такому вигляді чай зберігає смакові і ароматичні властивості до двох років. Світлі улуни більш «капризні», їм потрібні особливі умови – холод -180С, тому їх тримають в морозильній камері. Якщо зберігати світлий чай у звичайних кімнатних умовах, то листя накопичує вологу і починається окислення, що псує смак улуну.

Обирайте справжній улун, зберігайте і заварюйте його правильно, і впевнені, що цей чай стане одним з ваших улюблених напоїв.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber