1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як і де потрібно погоджувати перепланування квартири

24
Україна

Як і де потрібно погоджувати перепланування квартири

Узгоджувати перепланування необхідно для підтвердження законності та безпеки змін, що вносяться в конструкцію квартири. Процедуру узаконення перепланування квартири доводиться проходити як при самостійній зміні структури внутрішнього простору приміщення, так і у випадку їх проведення колишнім власником житла, якщо внесені зміни не було оформлено в установленому законом порядку. В останньому випадку процедура узаконення не тільки ускладнюється, але і є ризик отримання штрафу за незаконне перепланування. Тому погоджувати перепланування слід до початку проведення ремонтно-будівельних робіт.

На яке перепланування потрібен дозвіл?

Залежно від того, проводиться перепланування, переобладнання чи реконструкція приміщення, процедура оформлення дозволу є різною. При переплануванні зміни відбуваються лише всередині квартири. Переобладнання передбачає зміни в інженерному обладнанні, а реконструкція стосується будівельних робіт, що змінюють зовнішні характеристики квартири.

Узаконювати в контролюючих органах потрібно тільки ті будівельно-ремонтні роботи, що передбачають втручання в несучі конструкції чи стосуються інженерних систем загального користування. Тобто оформлювати дозвільні документи не потрібно, наприклад, щоб перенести, демонтувати та встановити перегородки чи не опорні стіни.

Процедура оформлення перепланування квартири

Перепланування квартири узгоджується в Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ). Щоб отримати дозвіл на будівництво чи перепланування необхідно пройти досить складну процедуру. Етапи оформлення перепланування включають:

  1. Розробку проєкту перепланування. Замовити проєкт, що відображатиме зміни в квартирі, можна в проєктній організації.

  2. Проведення авторського нагляду. Зазвичай здійснює проєктна організація для контролю відповідності розробленому проєкту, це входить у вартість їхніх послуг.

  3. Укладання договору на проведення технагляду. Фахівець з технічного нагляду потрібен для забезпечення гарантії надійності, відповідності нормам безпеки та технічним стандартам.

  4. Подання декларації про початок будівельних робіт. Якщо до документа не буде зауважень, він реєструється протягом 5 робочих днів.

  5. Проведення робіт по переплануванню квартири (відповідно до затвердженого проєкту).

  6. Отримання технічного паспорта (з відображеними змінами в переплануванні квартири).

  7. Подання декларації про готовність до експлуатації. Якщо перепланування відповідає проєктові, декларація буде зареєстрована протягом 10 робочих днів.

  8. Отримання свідоцтва про право власності. Це свідоцтво може надати районний реєстратор для остаточного узаконення перепланування квартири.

В ДІАМ кожен проєкт планування розглядають в індивідуальному порядку, враховуючи архітектуру будинку, його вік, поверховість, використанні при зведенні матеріали та інші фактори.

Процедура узгодження перепланування вимагає збору необхідного пакету документів, а також терпіння для проходження всіх етапів. Для спрощення і прискорення цього процесу власники квартир звертаються до приватних БТІ. Спеціалісти цих організацій не лише професійно проконсультують, а й допоможуть уникнути помилок в оформленні документації та отримати бажаний результат в оперативні терміни.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber