1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як вибрати фільтр для води корисні поради

26
Україна

Як вибрати фільтр для води корисні поради

Майже у всіх регіонах країни вода, яку ми набираємо з крана (навіть кип'ячена) є непридатною для споживання та приготування страв через підвищений вміст шкідливих складників. Для того, щоб не нашкодити своєму здоров'ю, можна встановити кулер і регулярно купувати воду в бутлях або просто користуватися фільтрами для води. Кулери можуть коштувати дешевше, але вони не підходять для квартири і приватного будинку – доведеться часто купляти питну воду для того, щоб готувати їжу та напої. Оптимальним варіантом є фільтри для очищення води. Вони ефективно видаляють усі небезпечні домішки і роблять воду з крана придатною для споживання.

Навіщо потрібна система фільтрації води

Як вже згадувалося, у воді, яка тече з крана, міститися чимало шкідливих речовин та мікроорганізмів; вона каламутна і може мати поганий присмак. Такі негативні фактори можуть бути пов’язані зі зношеними трубами в системі центрального водопостачання, з потраплянням у ґрунт добрив тощо.

Вода має бути нешкідливою, приємною на смак і корисною. Відповідно до результатів медичних досліджень, високоякісна вода мінімізує проблеми з недугами багатьох органів (печінка, нирки і шлунково-кишковий тракт).

Для того, щоб розуміти, яку воду ви споживаєте щодня, радимо здати її на деталізований аналіз у лабораторію. Як тільки ви дізнаєтеся, що вода з крана не відповідає стандартам якості, краще одразу купити ефективні механічні фільтри для води.

Зараз широку популярність мають такі очисні установки: система зворотного осмосу, проточний та настільний фільтр. Таке обладнання дає змогу отримати найвищу якість рідини. Зокрема, система зворотного осмосу здатна очищати воду з-під крана до 98%.

Основні різновиди фільтрів для води та їхні особливості

За способом очистки води розрізняють такі види фільтрів для води:

  • Фільтри зворотного осмосу. Такі фільтри не пропускають небезпечні мікроорганізми, віруси, а також хлор. Вони можуть очищати воду з крана від 90-98% наявних забруднень. Застосування таких фільтрів дає змогу вживати домашню воду в не кип’яченому вигляді без додаткових етапів обробки.

  • Проточні (картріджні) фільтри для води. Ключова відмінність таких типів фільтрів – багаторівневе очищення. На початковому етапі вони позбавляють воду різних механічних домішок, таких як пісок, іржа чи мул. Далі завдяки адсорбції вода очищається від інших шкідливих речовин (хлор, пестициди) і позбувається поганого запаху. На останньому етапі очистки вода пом'якшується і позбувається часток важких металів.

  • Настільні фільтри. Ключовими плюсами настільного фільтру або насадки на кран є миттєва очистка води, компактні розміри, спрощений метод фільтрації води, а також невисока вартість. Така система оснащена картриджем, який здійснює видалення механічних домішок, хлору, органіки, а також поліпшує смак домашньої води.

  • Фільтри-глечики. Такі фільтри вважаються найпростішою очисною установкою, і тим не менш вони так само ефективно здатні видаляти хлор та інші шкідливі домішки із води з-під крана. Разом з тим, фільтр-глечик не зможе гарантувати стовідсотковий захист від небезпечних бактерій і вірусів. Крім того, така установка не справиться з великою чисельністю солей у воді.

Що необхідно враховувати під час вибору фільтра

Зараз продуценти пропонують досить широкий вибір систем фільтрації води. Усі вони мають як низку плюсів, так і ряд мінусів, і є застосовними в певних умовах. Якщо ви не знаєте, як правильно вибрати фільтр для води, спершу варто дати собі чіткі відповіді на такі запитання:

  • Що показав вихідний аналіз домашньої води?

  • Яку якість води з крана ви хочете отримати на виході?

  • Який орієнтовний бюджет закладено на купівлю фільтра на воду, його майбутнє обслуговування, а також на придбання витратних матеріалів?

  • Який тип системи для очистки води буде кращим у вашому випадку: мобільний чи стаціонарний?

  • Яка продуктивність вам потрібна (її визначають нормами споживання води і чисельністю домочадців)?

Для того, щоб вибрати якісні очисні установки неодмінно врахуйте безпечність матеріалів (перевірте їх на наявність сторонніх запахів, поцікавтесь, чи є сертифікати відповідності тощо) та якість самої збірки. Також слід звернути увагу на те, чи є популярною фірма-виробник фільтра, і на надійність продавця товару.

Загальні підсумки і поради

Глечики або настільні фільтри варто застосовувати в тих випадках, коли вам потрібно очистити рідину для пиття, однак при цьому для готування їжі ви цілком можете використовувати наявну водопровідну воду. Натомість магістральні фільтри краще поєднувати з іншими випадами фільтрів для води, наприклад, з настільними або пристроями під мийки без зворотного осмосу. У такий спосіб ви забезпечите подвійну фільтрацію за порівняно малі гроші.

Якщо вести мову про пральні і посудомийні машини, то для таких цілей слід встановлювати передфільтри. У свою чергу, в похідних умовах найбільш оптимальним варіантом буде насосний фільтр з кріпленням під пляшку. А якщо ви маєте намір забезпечити сім'ю найчистішою і найкориснішою для здоров’я водою, то купіть очисні пристрої зі зворотнім осмосом та наявністю мінералізатора.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber