1. Новини Закарпаття
  2. >

Які вантажі найчастіше доставляють морем

⠀

З метою доставити всілякі види вантажів між різними континентами, прийнято використовувати всі можливості морських перевезень. Це найдешевший спосіб доставити великі партії на величезні відстані. Але при цьому варто пам'ятати, що міжнародні морські перевезення вантажів відрізняються тривалими термінами. Додатковою перевагою є безпека, надійність під час перевезення, оскільки товари повністю захищені від негативного впливу з боку зовнішніх факторів.

Найчастіше такий транспорт використовують для доставки вантажів з Китаю до країн Європи та навпаки.

Наливні вантажі

Представлений товар доставляють у рідкому стані, а для перекачування застосовують спеціальні насоси відповідного ступеня потужності. Наливні вантажі є популярними серед великих підприємств, які замовляють великі обсяги для налагодження виробничих процесів. Вибір саме морського виду транспорту для наливних вантажів обумовлений не тільки вигідною вартістю, а й тим, що жоден інший транспорт не впорається з поставленим завданням.

Загальні вантажі

У цій категорії прийнято розглядати об'ємні конструкції, навантаження яких у порту потребує додаткової експлуатації кранів, спецтехніки. Наприклад, штучний товар у мішках, коробках ще на суші вантажать у закриті контейнери.

Не менш популярними вважаються також наступні види вантажів:

  • Генеральні вантажі, які доставляють суднами-контейнеровозами.
  • Негабаритні та великовагові вантажі, які доставляють суднами-ролкерами.

За допомогою можливостей морського транспорту вдається легко організувати та виконати доставку накатної техніки, об'ємного промислового обладнання, пиломатеріалів, залізобетонних конструкцій та інше.

Навантажувальні вантажі

Перевезення такого вантажу здійснюється без застосування тари. Навантажувальні роботи передбачають використання важкої допоміжної техніки, а для доставки вибирають суди-балкери. До списку таких вантажів входить зерно, вугілля, щебінь, мінеральні добрива та інше.

Режимні вантажі

Перевезення цих вантажів вимагає попередньої підготовки та подальшого дотримання відповідних умов щодо певних температурних показників, рівня вологості, вентиляційного режиму. Для цього доцільно застосовувати спеціальні судна-рефрижератори. До списку режимних вантажів входять продукти харчування: морепродукти, м'ясо, молочна продукція та інше.