1. Новини Закарпаття
  2. >

Сайт для бізнесу - від ідеї до веб ресурсу

⠀

В сучасних умовах ведення бізнесу не обійтися без представництва в інтернеті. Сайт компанії, магазину, кафе - може мати різний вигляд. Це як невеличка сторінка лендінг так і великий портал для масштабної діяльності. Створення веб сайту передбачає відповідні фінансові затрати, час та звісно професійних навик. Для того щоб веб-ресурс був максимально ефективним варто обрати команду спеціалістів з комплексним підходом до розробки. Так, майданчик буде зручним як для власників бізнесу, так і для клієнтів, аудиторії, яка буде відвідувати його. Крім цього практична та сучасна розробка здатна значно підвищити імідж та підняти рейтинг серед конкурентів.

План проекту

Часто при замовленні розробки сайту клієнт не розуміє який результат він хоче отримати. Досвідчена команда здатна направити діяльність в правильне русло, провести ряд послідовних кроків до реалізації ідеї. Це допоможе уникнути помилок, відслідковувати роботу спеціалістів, не витрачати гроші та час на непотрібні функції й тому подібне.

З яких кроків складається розробка сайту?

  1. Аналіз. Це дання про цільову аудиторію, її потреба, розгляд конкурентів, їх переваг та недоліків, актуальність продукти чи послуг на ринку та ін. Для того, щоб правильно зрозуміти задумку клієнта команда знаходить відповіді на питання: для кого ресурс, яка інформація тут має бути, які сервіси та інші функції покладені на веб-платформу. Це допоможе виділити сильні сторони бізнесу, вигідно презентувати його;
  2. Розробка стратегії. Якщо маркетологи компанії ще не мають чітко прописаної стратегії варто визначити її: продаж ( e-commerce), збільшення клієнтів, презентація новинок, послуги, збір контактних даних, створення іміджу, інформування чи довгострокові відносини, підвищення охоплень, просування й т. п. Одна розробка може увібрати в себе відразу декілька цілей, варто просто окреслити їх вже на початковому етапі;
  3. Формування ТЗ. Це безпосередньо ті завдання з якими працюватимуть спеціалісти. ТЗ обовʼязково утверджує клієнті. Важливі чинники: детальність, однозначність та зрозумілість роботи;
  4. Створення прототипу. Етап, що дозволяє побачити розміщення основних блоків, структура та навігацію. Дизайнер відповідає за зрозумілість та простоту інтерфейсу, керування шляхом відвідувача сайту та його комфортом.
  5. Дизайн. Це візуальний макет web ресурсу, який складається з кольору, форм, шрифтів та анімації. Можна використати фірмовий стиль клієнта, або замовити створення нового брендингу.
  6. Технічна частина. Верстання - це перенесення створеного прототипу, дизайну в HTML. Зображення мають пройти адаптацію для перегляду на компʼютері та мобільному пристрої. Програмування це етап який робить картинку «життєздатною». Це активація всіх блоків, кнопок, переходів. Все це прописується підібраною під проект мовою програмування (JavaScript, PHP, Python та ін.).
  7. Базовий контент. Наповнення сайту відіграє важливу роль в його подальшому просуванню та загалом для успіху проекту. До текстів, зображень є відповідні вимоги, це дозволить ефективно використовувати їх. Крім цього, контент варто періодично оновлювати, додавати нові позиції товарів, послуг, правильно презентувати їх на сторінках. Погана наповнення - це низькі позиції в пошукових системах, ресурс просто буде непомітним при пошуку та не цікавий для аудиторії.
  8. Тестування та запуск. Кожен етап робіт проходить тестування на працездатність. В кінці ж проводиться підсумкова перевірка всієї платформи. Всі вікна мають відображатися коректно, переходи бути правильними та швидкими. Якщо «баги» помічено, їх усувають, що я слугує гарантією якості розробки. Далі команда переносить весь проект на хостинг - обрану адресу в Інтернеті, проводиться ще одне тестування і передача веб сайту замовнику. Важливо провести підготовку до робити з майданчиком співробітників, пояснити особливості адмін панелі, сервісів аналітики та інших підключених функцій. Також буде актуальна послуга технічної підтримки, яка забезпечить відміну працездатність на постійній основі.

При комплексній розробці веб сайту під ключ до списку етапів може входити SEO оптимізація. Це допоможе проекту швидше піднятися по сходинках пошукових систем, утримувати позиції та просувати сайт.

Важливо, щоб команда розробників відповідально підходила до кожного етапу, вже всі вони мають важливу роль для ефективності веб ресурсу.