1. Новини Закарпаття
 2. >

Звідки з’явилася традиція задувати свічки на торті?

⠀

Ставити та запалювати свічки на святковому торті для іменинника - звичний ритуал для сучасного світу. А винуватець свята зобов’язаний загадати бажання та задмухати їх вогонь, аби задумане справдилося. Цікаво, що ця традиція з’явилася дуже давно, проте достеменно невідомо, яка з версій її виникнення правдива. Пропонуємо вам ознайомитися з декількома легендами, що можуть пролити світло на історію виникнення традиції задувати свічки на торті.

Легенди про свічки на торті

Коротко оповімо найцікавіші версії походження традиції задмухувати свічки на торті, а ви вже самі вирішуйте, яка з них більш ймовірна (або яка вам найбільше подобається):

 • Грецька. В прадавні часи греки вшановували багато різних богів. Одною з найулюбленіших в них була богиня полювання та володарка місяця Артеміда. Аби вшанувати та задобрити її, греки кожного місяця на шостий день приносили до храму богині солодкий медовий пиріг, на якому запалювали свічку. Вона символізувала місячне сяйво;
 • Перська. В Стародавній Персії люди на знак пошани до гостя підносили йому в дар печений корж із запаленою свічкою в ньому. Це було свідченням щирості та теплоти їх почуттів;
 • Давньоруська. Ще до хрещення в Київській Русі вважалося, що День народження - то святе таїнство, тож в цей день навколо іменинника не повинно бути нікого окрім друзів та близьких. Аби захистити його від злих думок та ворогів, в цей день на порозі його будинку ставили запалену свічку.

В книзі німецького філософа Штефана Хайденрайха зазначається, що традиція задувати свічки на святковому торті пішла з середньовічної Німеччини. Вона була пов’язана з народженням Спасителя. Середньовічні німці випікали закручений по колу торт, що символізував пелюшки Ісуса, а запалені в ньому свічки означали світло життя. Спочатку німці ставили стільки свічок, скільки років виповнилося імениннику. Пізніше вони почали додавати ще одну свічку, на яку загадувалося бажання. Така чудова традиція швидко розповсюдилася усією Європою, тому зараз найбільше прихильників саме німецької версії походження традиції задмухувати свічки на торті.

Сучасні традиції

Зараз святковий торт зі свічками не пов’язується ні з якими релігійними постатями чи подіями. Просто це весела та позитивна традиція, що подобається як дітям, так і дорослим. В інтернет-магазині 4party є свічки на будь-який смак, що зроблять кожне свято незабутнім. Це можуть бути:

 • Класичні свічки для торта, фасовані по 10-20 штук, які бувають різноманітних форм та кольорів;
 • свічки-літери;
 • свічки-таблетки;
 • тематичні свічки;
 • феєрверки;
 • свічки діодні;
 • магічні свічки тощо.

Торт зі свічками – це чудова традиція, яка дає віру у світле майбутнє та створює неймовірно позитивну атмосферу на святі.