1. Новини Закарпаття
 2. >

Стенокардія — що це за патологія та яка вона буває

⠀

Серцевий біль — це симптом, який лякає кожну людину. Саме серце забезпечує наше життя, тому відчуття болю чи дискомфорту в ділянці грудей може спричиняти страх смерті. Окрім цього, воно також призводить до відчуття слабкості, неможливості виконувати активні руки та дихати. Така симптоматика характерна для стенокардії — відомого захворювання, яке діагностується як у літніх людей, так і в молодих. Вона виникає через розвиток ішемічної хвороби серця — стану, за якого через недостатнє кровопостачання міокард не здатен виконувати свої функції. Кожне його скорочення спричиняє біль, який для людини відчувається як постійний, такий, що здавлює. У такому разі неможливо почуватися комфортно під час виконання жодної з дій, які потребують збільшення вживання кисню для серцевого м'яза, адже це призведе до появи симптомів. Саме тому в лікуванні захворювання лікарі використовують також Предуктал — він зменшує потребу міокарда в кисні та надає людині можливість займатися щоденними справами без болю. Image З появою симптомів стенокардії треба звертатися до спеціаліста. На ранніх етапах вона легше піддається лікуванню, ніж коли стає декомпенсованою та тривожить хворого майже постійно.

Чому виникає стенокардія

Як правило, причиною розвитку стає сукупність факторів, які призводять до звуження коронарних судин і спричиняють зменшення кровопостачання в міокард:

 1. значне збільшення маси тіла (особливо ожиріння);
 2. зниження загальної активності (малорухливий спосіб життя);
 3. артеріальна гіпертензія;
 4. порушення балансу жирів в організмі (гіперхолестеринемія);
 5. наявність шкідливих звичок;
 6. ендокринні патології — особливо цукровий діабет другого типу.

Також до факторів ризику відносять чоловічу стать і вік, старший за 40 років, але вплинути на ці параметри профілактично не можна.

Які виділяють види стенокардії

Клінічно існує декілька різновидів стенокардії, які потребують дещо відмінного лікування:

 1. Стенокардія, що виникла вперше. Такий діагноз встановлюється в перший місяць після початку. Як правило, добре піддається лікуванню, без нього напади болю зустрічаються тільки періодично.
 2. Така, що прогресує. Для неї характерна яскрава симптоматика, яка поступово, але неухильно погіршується.
 3. Вазоспастична. Напади ішемії виникають у нічний час, коли людина перебуває в стані спокою.
 4. Гемодинамічна. З симптомів превалює не біль, а напади тахікардії.

Image Також окремо виділяють мікросудинну стенокардію, за якої не уражені коронарні судини, а симптоматика присутня. Описані варіанти захворювання потребують обов'язкового лікування. Застосовуються антиангінальні препарати, а у важких випадках — стентування, коли коронарна артерія надто звужена й без екзогенного каркаса не може забезпечити вільний хід крові. Лікування має призначати лікар.