1. Новини Закарпаття
 2. >

Перекладач: коли і кому він потрібен

Перекладач є фахівцем, який спеціалізується на перекладі текстів з однієї мови на іншу. Його робота вимагає глибокого знання мов, розуміння між ними культурних та лінгвістичних відмінностей.

Перекладач є фахівцем, який спеціалізується на перекладі текстів з однієї мови на іншу. Його робота вимагає глибокого знання мов, розуміння між ними культурних та лінгвістичних відмінностей.

Перекладач є фахівцем, який спеціалізується на перекладі текстів з однієї мови на іншу. Його робота вимагає глибокого знання мов, розуміння між ними культурних та лінгвістичних відмінностей, а також вміння передавати сенс і контекст оригінального тексту в перекладі. Перекладачі можуть працювати в різних галузях, здійснювати письмовий і усний переклад, в тому числі:

 • літературний переклад;
 • переклад технічних документів;
 • медичний переклад;
 • переклад веб-сайтів;
 • переклад документів для судів;
 • переклад для міжнародних організацій тощо.

Вони можуть працювати як незалежні фрілансери або ж співробітники перекладацьких агентств, в штаті великих чи малих компаній. Щоб побудувати успішну кар’єру, перекладач повинен володіти високим рівнем знань, бути відповідальними та уважним до деталей, а також мати здатність швидко орієнтуватися в новому тексті та оперативно передавати його зміст іншою мовою.

Коли потрібен письмовий переклад

Письмовий переклад може знадобиться в різних життєвих ситуаціях. Зазвичай фахівець здійснює переклад:

 • освітньої документації – академічних робіт, наукових публікацій, статей, різних учбових матеріалів;
 • технічної документації – специфікацій, інструкцій з експлуатації, технічних креслень та інших документів;
 • медичної документації – медичних звітів, історій хвороб, медичних рецептів, інструкцій до ліків тощо;
 • документів компаній – контрактів, фінансових звітів, презентацій;
 • контенту інтернет-ресурсів;
 • документів громадян – довідок, витягів, свідоцтв про народження, розлучення та укладання шлюбу, судових документів тощо.

Це далеко не всі можливі ситуації, коли може знадобитися письмовий переклад. У кожному конкретному випадку спеціаліст враховує специфіку тексту, мету перекладу та потреби замовника.

Коли потрібен усний переклад

Його зазвичай замовляють в ситуаціях, коли необхідно швидко порозумітися з опонентом, миттєво отримати переклад з однієї мови на іншу. Перекладач, зазвичай штатний, має бути присутнім на бізнес-зустрічах, переговорах, презентаціях та конференціях для забезпечення комунікації між учасниками, які говорять різними мовами. Це ж стосується всіх заходів, які відвідують гості з різних країн – фестивалі, міжнародні зустрічі тощо.

Особлива відповідальність покладається на перекладача, який забезпечує взаємодію між учасниками медичних консультацій та пацієнтами. Важливо бути точним і на судових засіданнях, щоб сторони та суддя досягли взаємопорозуміння. Перекладач може бути присутнім на освітніх заходах – лекціях та тренінгах. Послуги усного перекладу також надаються іноземним туристам, котрі прагнуть якомога більше дізнатися про країну та місто, яке вони відвідують – про історію, культуру та пам'ятки. Якою б не була ситуація, що спонукала замовити усний переклад, найнятий фахівець обов’язково має враховувати контекст та потреби учасників події, щоб забезпечити його максимальну ефективність.

Хто найчастіше користується послугами перекладачів

Їх замовляють люди, що ведуть свою діяльність в усіх сферах. Вони мають різні професії, та знаходяться в ситуаціях, де потрібна підтримка фахівця зі знанням іноземної мови. Найчастіше послугами перекладачів користуються бізнесмени, які займаються міжнародним бізнесом, укладають угоди з компаніями з інших країн, проводять переговори з іноземними партнерами. Звісно, вони потрібні й учасникам міжнародних освітніх та наукових конференцій, де необхідно активно спілкуватися з іноземцями. Потребувати послуг фахівця також можуть студенти, які навчаються, чи викладачі, котрі працюють в іноземних університетах або інших навчальних закладах. Їм обов’язково треба розуміти лекції та наукові матеріали.

Щоб передати свій досвід або ж надати пораду в складному випадку, часом доводиться спілкуватися з лікарями з інших країн. Юристи теж час від часу співпрацюють з клієнтами, що не володіють українською мовою і, обов’язково, перекладач потрібен туристам, що часто мають складнощі в спілкуванні з місцевими жителями. Загалом, не надто важливо, для чого потрібен перекладач, головне знати, де його знайти. Https://www.ndo.com.ua/ – відмінна можливість обрати послугу та виконавця собі до смаку!