1. Новини Закарпаття
  2. >

Експертна оцінка ринку онлайн-кредитування

⠀

Експертна оцінка ринку онлайн-кредитування

Сьогодні багато хто цікавиться можливістю взяти кредит онлайн через інтернет. Такі послуги наразі є дуже запитуваними, про що свідчить аналіз ринку онлайн-кредитування, проведений фахівцями «Укркредит». Офіційний сайт цієї компанії — фінансовий помічник користувачів, які прагнуть вибрати найкращого онлайн-кредитора шляхом порівняння умов надання послуг.

Як зазначають експерти, феномен популярності інтернет-кредитування пов’язаний зі зручним процесом отримання позики, адаптацією послуг до цифрового середовища та зміною споживчого запиту загалом: багатьом потрібна невелика сума коштів, і вони воліють отримати її, не виходячи з дому, зробивши лише пару натискань на сайті.

Актуальність онлайн-позичання чудово ілюструє звіт Національного банку: за 9 місяців 2023 року мікрофінансові установи видали кредитів на понад 29 млрд грн. Кількість оформлених договорів збільшується на 7% щоквартально.

Огляд українського ринку онлайн-кредитування

Українська галузь споживчого віддаленого кредитування представлена банками та МФО. Головним фактором розвитку ринку онлайн-кредитування є впровадження в обидвох нішах новітніх технологій: блокчейну та штучного інтелекту, що пришвидшують надання послуги. Одним з провідних напрямків розвитку є мікрокредитування.

На українському ринку сфери надання кредитів онлайн спостерігається висока конкуренція, в чому можна пересвідчитися, переглянувши перелік МФО на інформаційному порталі ukrkredit.com.ua Локальні фірми пропонують інноваційні продукти для залучення молоді та клієнтів, які активно користуються смартфонами й іншими гаджетами.

У 2023 році середня сума мікрокредиту сягнула 4 985 грн. Як повідомляють аналітики, очікується, що до настання 2025 року ринок інтернет-кредитування досягне позначки в 100 млрд грн.

Чому населення надає перевагу МФО?

Зараз спостерігається менша зацікавленість користувачів банківськими пропозиціями, адже ці установи є не надто оперативними щодо ухвалення рішення по клієнтських запитах на кредити. До того ж банки є менш довірливими при оцінюванні благонадійності потенційних позичальників. Натомість мікрофінансові організації є більш зручними:

  • Надсилають гроші протягом пари хвилин.
  • Функціонують 24/7.
  • Пропонують умови оформлення договору, за якими гроші в борг може отримати майже кожен повнолітній громадянин. Кредит видається навіть адресату, котрий має небездоганну кредитну історію.

Більшість МФО надають грошову допомогу в невеликому розмірі та на короткий період часу. Проте деякі організації розширюють межі кредитування як за обсягами коштів, так і за термінами, наближаючись до банківських стандартів.

Умови надання кредитів в різних онлайн-фірмах України відрізняються відсотковими ставками, термінами, фінансовими межами, умовами дострокового погашення — на цих факторах базується вибір надійної та вигідної інтернет-позики.