1. Новини Закарпаття
  2. >

Як зробити правильний вибір одноразових рукавичок?

Головне призначення одноразових рукавичок – це захист шкіри рук від агресивного впливу середовища у різних умовах використання

Головне призначення одноразових рукавичок – це захист шкіри рук від агресивного впливу середовища у різних умовах використання

Головне призначення одноразових рукавичок – це захист шкіри рук від агресивного впливу середовища у різних умовах використання. Залежно від матеріалу, розрізняють вінілові рукавички, нітрилові та латексні. Всередині вироби мають спеціальне покриття, яке забезпечує легке одягання та зручність, можуть бути опудрені та неопудрені.

ef737aeba5bc0e16978bf9c52f64f29d.jpg

Вибір за матеріалом виготовлення

  • Нітрилові рукавички виготовляють з синтетичного каучуку. Вироби вирізняються високою стійкістю до впливу хімічних речовин, мастил, кислот, надійно захищають руки від механічних пошкоджень та мають гіпоалергенні властивості. До недоліків відносять недостатню щільність фіксації по руці, що знижує тактильну чутливість та ускладнює роботи з дрібною моторикою. Нітрилові вироби широко використовуються у різних сферах виробництва, медицині та побуті.
  • Матеріалом для виготовлення вінілових рукавичок є полівінілхлорид. Вироби мають недостатній рівень міцності, еластичності та низький поріг протидії хімічному агресивному впливу. Зазвичай використовуються при проведенні деяких медичних процедур, але найбільше застосування мають у харчовій промисловості (без прямого контакту з їжею) та побуті. У деяких випадках вінілові рукавички розглядають як бюджетну альтернативу латексним виробам.
  • Латексні рукавички виготовляють з натурального каучуку. Латекс характеризується міцністю, еластичністю, щільно облягає руки, добре підтримує тактильні властивості та чутливість рук. Але треба звернути увагу, що деякі люди мають алергію на латекс. Іншим недоліком вважається недостатній захист від хімічно-активних речовин.
  • Поліетиленові вироби в порівнянні з іншими найдешевші, найчастіше застосовуються при прибиранні приміщень, проведенні санітарної обробки та виконанні інших простих завдань. Поліетилен захищає руки від води, але не пропускає повітря, тож руки швидко спітніють. Рукавички мають низький рівень захисту від впливу хімічних речовин та механічних пошкоджень.

На що звернути увагу

Всі рукавички разового використання мають обмежений термін експлуатації, але відрізняються умовами застосування. Залежно від виду запланованих робіт, зверніть увагу на такі параметри:

  • еластичність та щільне прилягання виробів;
  • зручність, відповідність розміру рук;
  • міцність, забезпечення необхідного рівня захисту;
  • стійкість до проколів та розривів;
  • відповідність властивостей рукавичок умовам законодавства.

Кожен із виробів має свої особливості та переваги. Тому важливо взяти до уваги напрямок майбутніх робіт та можливі ризики.

Правильний вибір одноразових рукавичок допоможе надійно захистити руки та забезпечити безпеку людини. До уваги необхідно взяти галузь застосування, тип робіт та можливість появи алергії у користувача. Після використання подбайте про безпечну утилізацію виробів.

За матеріалами від Chila.ua