Для збереження чіткості та якості татуювання необхідно правильно дбати про нього під час загоєння, як саме ми розповімо в данному матеріалі
Татуювання дає змогу прикрасити тіло та самовиразитися, приховати шрами та інші дефекти шкіри. Однак для збереження чіткості та якості малюнку необхідно правильно дбати про нього під час загоєння. Цей процес складається з декількох етапів і в цій статті ми розглянемо як нюанси кожного з них, так і базові поради з догляду за тату.
Підготовка до сеансу
Щоб деталі татуювання, його колір та чіткість ліній якомога довше не втрачали свого первісного вигляду, важливо правильно підготуватися до сеансу. Насамперед необхідно визначитися із майстром. Для цього можна подивитися на портфоліо, яке дасть розуміння того, наскільки його стиль відповідає вашим вподобанням.
Перед сеансом шкіра мусить бути в гарному стані. Для цього краще уникнути вживання алкоголю, наркотичних засобів та кави. Також можна заощадити час та заздалегідь поголити ділянку, на якій буде татуювання.
Деякі люди мають підвищений больовий поріг, тому краще обговорити цей момент із майстром. Це дасть змогу краще налаштуватися психологічно та знайти спосіб уникнути дискомфорту.
Догляд у перший тиждень
Для запобігання інфікування та розмазування фарби після сеансу майстер наносить на тату звичайну або загоювальну плівку. Першу використовують у комбінації з «Пантенолом» або його аналогами. Загоювальна плівка знімається через декілька днів.
Водночас є декілька загальних рекомендацій, яких потрібно дотримуватися в перші тижні після сеансу:
- Перш ніж торкатися татуювання, обов'язково ретельно помийте руки з милом.
- Після сеансу майстер може порадити мазь для догляду за татуюванням. Завдяки їй малюнок швидше загоїться.
- Уникайте плавання, адже відвідування басейну може спричинити інфікування, а хлорована вода — вимивання фарби. Також треба уникати прямого сонячного світла. Під впливом ультрафіолетових променів малюнок може втратити частину сегментів, а його колір буде менш рівномірним.
- Під час загоєння татуювання шкіра може свербіти та лущитися. У жодному разі не можна дряпати її та здирати.
Догляд у перші 2-4 тижні
У цей період татуювання починає загоюватися. Упродовж цього часу:
- шкіра відновлює свою структуру;
- з'являється кірка, яку не треба чіпати або намагатися здерти;
- зменшується набряк.
Через місяць татуювання повністю загоюється та набуває остаточного вигляду.
Інші поради щодо догляду за татуюванням
Зберегти первісний вигляд малюнку не важко. Для цього достатньо дотримуватися базових порад щодо догляду за ним, а саме:
- використовуйте зволожувальний лосьйон або спеціальний крем, які допоможуть зберегти яскравість татуювання. Наприклад, на сайті партнера статті є мазь для тату, яка містить інгредієнти для живлення та зволоження шкіри, що сприяє здоровому вигляду малюнку;
- щоб малюнок не вицвів під сонцем, використовуйте сонцезахисний крем або закрийте його одягом;
- дотримуйтесь рекомендацій майстра, який підбере індивідуальні поради щодо догляду;
- одяг мусить бути вільним і не прилягати тісно до шкіри;
- малюнок у жодному разі не можна терти. Є два способи висушити татуювання: м'яко прикласти рушник або дати шкірі висохнути самостійно.
Можливі ускладнення
За умови неналежного догляду під час загоєння татуювання можуть виникнути декілька ускладнень. Основними з них є:
- Інфекція — супроводжується сильним болем, гнійниками або пропасницею. У такому випадку необхідно терміново звернутися до лікаря.
- Рубці — з'являються при порушенні процесу загоєння. Рубці можна видалити лазером або хірургічним шляхом.
- Алергічна реакція — у деяких людей може з'явитися алергія на фарбу, яка супроводжується свербежем, висипанням або пухлиною. У такому випадку також варто звернутися до лікаря.
Загалом від того, як загоюється татуювання, залежить фінальний його вигляд. Й усі ризики можна легко мінімізувати та отримати чіткий та якісний малюнок на довгі роки, якщо дотримуватися рекомендацій майстра та правильно доглядати за нею.
Читайте також:
- Увага, зміни в правилах перетину кордону: який ДОДАТКОВИЙ документ тепер вимагатимуть від українців
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 46 0 Новини партнерів