1. Новини Закарпаття
  2. >

Арматура та пруток сталевий: основні відмінності та особливості матеріалів

Арматура і сталевий круг — це одні з найпопулярніших різновидів металопрокату, які, на перший погляд, можуть здатися схожими між собою матеріалами.

Арматура і сталевий круг — це одні з найпопулярніших різновидів металопрокату, які, на перший погляд, можуть здатися схожими між собою матеріалами.
Але мова лише про зовнішній вигляд, адже вироби мають різне функціональне призначення, що необхідно врахувати при їхньому виборі. Тож в цій статті ми розглянемо, чим саме відрізняються арматура і сталевий круг.

ce1ba737bede31b880661e16a6adb864.jpg

Сталевий круг і арматура: що це

Сталевий круг — це металопрокат круглого перерізу, який виготовляється без насічок та рифлень на поверхні. Завдяки цьому він є універсальним матеріалом. Наприклад, сталевий круг використовується як елемент конструкції, а також у машинобудуванні, інструментальному виробництві тощо.

Ще більше варіантів використання забезпечують однорідна структура та гладка поверхня. Це робить виріб стабільним та міцним, що важливо при виготовленні машин, валів, осей тощо.

Арматура або сталевий прут — це популярний матеріал у будівництві. Її основною відмінністю від сталевого круга є рифлення та періодичний профіль. Завдяки цьому виріб краще зчіплюється з бетоном та не дає утворитися ковзанню всередині бетонної конструкції. Також без арматури важко уявити будівництво фундаментів, тунелів та мостів.

Основні відмінності

Щоб не помилитися із виробом, варто заздалегідь визначити необхідні міцність та гнучкість. Також важливою характеристикою є здатність матеріалу взаємодіяти з іншими елементами конструкції.

Окрім насічок, вироби відрізняються можливістю подальшої обробки. Так, після виробництва арматуру не можна додатково обробляти. Водночас сталевий пруток підлягає механічній обробці різними способами, що дає змогу досягти необхідних розмірів та форм.

Арматура виготовляється діаметром 6–40 мм, тому для кожної ситуації можна підібрати відповідні параметри міцності. Водночас у сталевого прутка діаметр 3–12 мм. Також вироби відрізняються точністю розмірів. У круглого прутка вони чітко заявлені, а в арматури є невелика похибка.

Арматура і сталеві прутки виготовляються різної довжини. Завдяки цьому можна обрати найбільш відповідний проєкту розмір. Водночас стандартна довжина арматури — 6, 9 та 12 м.

Загалом хоч арматура і сталевий пруток схожі ззовні, але відрізняються сферами використання та властивостями. І щоби правильно обрати виріб під виконання конкретного проєкту, звертайтесь в https://dimaxtd.com.ua. Компанія є одним із найбільших постачальників металопрокату в Київській області та доставляє товари всією територією Україні. Менеджери ДімаксТД проконсультують та допоможуть обрати відповідні проєкту матеріали, прорахують їхню вагу та суму, після чого одразу відправлять на об’єкт.