1. Новини Закарпаття
 2. >

Переваги та недоліки різних видів опалення

Сьогодні, коли ціни на теплоносії зростають з кожним днем, важливими питаннями для власників як приватних будинків, так і квартир є автономність та економія. Вибираючи котельне

Сьогодні, коли ціни на теплоносії зростають з кожним днем, важливими питаннями для власників як приватних будинків, так і квартир є автономність та економія. Вибираючи котельне

Сьогодні, коли ціни на теплоносії зростають з кожним днем, важливими питаннями для власників як приватних будинків, так і квартир є автономність та економія. Вибираючи котельне обладнання, важливо, щоб воно було економічним, довговічним та максимально автоматизованим. Для цього краще відвідати магазин опалення. Це можна зробити як офлайн, так і онлайн.

Як вибрати опалення

Існують деякі чинники, які потрібно враховувати, вибираючи котельне обладнання. Наприклад, насамперед важливо отримати відповіді на такі питання:

 1. Де буде стояти котел (у будинку або квартирі)?
 2. Чи потрібна наявність опалення або також й подача гарячої води?
 3. Які параметри приміщення для обігріву?
 4. Яка має бути потужність котла?

Це лише декілька питань та нюансів, які треба врахувати власнику житла.

Яке опалення найбільше підходить для квартири

Газові навісні котли забезпечують надійне тепло і гарячу воду, тому вони найкраще підходять для квартири. Для їх встановлення немає потреби у спеціальному приміщенні для котельні та проблем зі зберіганням палива, як у випадку з твердопаливним опаленням. Також газові водогрійні котли є найпоширенішими серед моделей опалювального обладнання. Вони невеликі та компактні, володіють гарними технічними характеристиками.

Електричні прилади також зручні для обігріву квартир. Їх ефективна робота досягне своєї мети, якщо були виконані наступні умови:

 • зовнішні стіни добре утеплені;
 • щільно зачинені вікна, двері;
 • розрахована потужність;
 • правильно спроєктована система опалення.

Також спеціалісти не радять економити на додаткових компонентах, які входять до складу: труб, шаф, колекторів, насосів та ін. Крім цього, термостат – це обов’язкова річ, яка дозволить економити час та кошти. З його допомогою можна вибрати потрібну температуру у приміщенні та не підходити до агрегату впродовж всього сезону.

Всі ці типи опалювальних пристроїв встановлюються не тільки у приватних будинках та квартирах, але й і в адміністративних, офісних, торгових, складських спорудах тощо.

Які опалювальні пристрої найліпше підходять для власного будинку

Якщо у власному будинку відсутнє підключення до газу та є окреме приміщення, то вугілля і дрова – це досить вигідні енергоносії. Крім котла, який виготовляють зі сталі або чавуна, потрібні деякі додаткові складники:

 • запобіжні елементи від перевищення тиску;
 • насос циркуляційний;
 • бак, у якому залишається надлишок рідини;
 • труби та радіатори.

Твердопаливні котли – це надійне обладнання. Однак існують вимоги до якості та вологості палива.

Переваги та недоліки кожного з видів опалення

Якщо брати до уваги економічну перевагу, то найвигіднішим поки що стає твердопаливний котел. До того ж він не залежить від енергії. Хоча деякі з них потребують світло для того, щоб насос міг накачувати гарячу воду у систему опалення, але все ж навіть при повному блекауті ви не залишитесь без тепла.

З недоліків можна вважати те, що його потрібно завантажувати вручну, робити це часто, щоб тепло залишилось хоча б на 3-4 години поспіль. Також він існує тільки в підлоговому варіанті та потребує щомісячного очищення від золи.

На другому місці стоїть електрокотел. Хоча ціни на світло постійно зростають, все ж він трохи дешевше, ніж газовий. З недоліків в експлуатації вважається накип на ТЕНах.

Газовий котел найзручніший, але, на жаль, найдорожчий. Для того, щоб більше заощадити на обігріві будинку, існує багато пристроїв. Правильне налаштування потужності, температури, режиму обігріву дозволяє значно скоротити витрати газу.