1. Новини Закарпаття
  2. >

Чим загрожує дефіцит кальцію під час вагітності і як його уникнути?

⠀

Під час вагітності жінка потребує всіх мінералів, необхідних для її здоров'я, щоб дбати про потреби власного організму та дитини, яка розвивається в її утробі. Особливо важливим у цьому випадку є кальцій. Кальцій під час вагітності є важливою частиною збалансованого раціону майбутньої матері [2]. Він необхідний, головним чином, для розвитку кісток дитини та формування зубів. Якщо у вашому раціоні буде мала норма кальцію, ви відчуєте це першою, але це відчує і ваша дитина.

Кальцій краще засвоюється, якщо він входить в склад мультивітамінних комплексів, таких як Елевіт. В його склад входить 125 мг кальцію, а також вітамін D, фосфор, магній та інші корисні макроелементи. Усього в складі Елевіт® Пронаталь є 12 вітамінів та 7 мінералів для поповнення потреби вагітної жінки в необхідних нутрієнтах.

Ризик дефіциту кальцію під час вагітності

Дефіцит кальцію під час вагітності в першу чергу сприяє підвищеному ризику розвитку остеопорозу в майбутньому. Це пов'язано зі зниженням мінеральної щільності кісткової тканини та декальцинацією (резорбцією) кісток.

Якщо дефіцит кальцію триває протягом тривалого часу, дитина з часом теж постраждає – вона народиться слабшою за своїх однолітків, схильною до рахіту (захворювання, яке загрожує порушенням росту та постійними деформаціями кісток) і може мати різні вроджені дефекти. У неї запізниться прорізування зубів, і в майбутньому дитина буде надзвичайно частим відвідувачем кабінету стоматолога [3]. Не вірте міфам про те, що у деяких людей просто слабкі зуби! Їх стан протягом усього життя залежить в першу чергу не від генів, а від правильного харчування матері під час вагітності та грудного вигодовування. І, звичайно, від того, що ми їмо в дитинстві та підлітковому віці.

Варто замислитися про додаткове вживання кальцію під час вагітності, якщо існує будь-який ризик його дефіциту. Дослідження показують, що багато вагітних жінок мають дефіцит кальцію в раціоні, який становить менше 1200 мг на добу. Ризик потенційного дефіциту підвищується у жінок, які рідко бувають на сонці, у багатодітних жінок та у жінок, які годують груддю [1].

Вагітна жінка повинна особливо дбати про забезпечення організму всіма необхідними для здоров'я поживними речовинами. Кальцій відіграє ключову роль у цьому випадку. Вважається, що добова потреба в ньому може бути покрита за рахунок раціону харчування. Однак, якщо існує ризик дефіциту, варто поговорити з лікарем про прийом харчових добавок.

Література

1. Наказ МОЗ України від 03.09.2017 №1073 «Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії.

2. James M. F. M. Magnesium in obstetrics. Best Pract & Res Clin Obst & Gyn. Vol. 24, Iss. 3, 2010, p. 327–337.

3. Булавенко, О. В., Таран, О. А., Фурман, О. В., & Льовкіна, О. Л. (2019). Сучасний погляд акушера-гінеколога на полівітамінні комплекси для вагітних.