1. Новини Закарпаття
 2. >

Підвищення кваліфікації моряків: важливі аспекти

⠀Міжнародна морська спільнота планомірно вводить більш високі стандарти якості підготовки морських спеціалістів, які можуть професійно рости, за потреби перепрофілюватись для експлуатації сучасних суден всіх типів.

⠀Міжнародна морська спільнота планомірно вводить більш високі стандарти якості підготовки морських спеціалістів, які можуть професійно рости, за потреби перепрофілюватись для експлуатації сучасних суден всіх типів.

Максимально швидко пройти процедури допоможуть профільні компанії. Спеціалізовані курси нададуть можливість підтвердити кваліфікацію, підвищити її, отримати нові навички.

Підвищення кваліфікації працівників судноплавства: значення процедури

Загальні курси підвищення кваліфікації проводяться згідно з вимогами Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти. Договір закріплює загальноприйняті норми, отримання дипломів працівниками флоту. Для якісного, безпечного несення служби члени екіпажу повинні бути ознайомлені з правилами охорони праці, шляхами запобігання забрудненню, боротьби з пожежею, використання рятувальних шлюпок, норм безпеки під час роботи в закритих приміщеннях та ін.

Покращення наявних навичок та вмінь обґрунтовується зміною характеру, змісту діяльності на певній посаді, розвитком прогресу, частковою втратою вмінь та навичок через правові, техніко-технологічні, організаційно-управлінські зміни.

Актуальні напрямки курсів підвищення кваліфікації:

 • виконання обов'язків членів екіпажу з охорони судна;
 • надання першої медичної допомоги;
 • отримання штурманом навичок для роботи на містку;
 • підготовка офіцерів машинного відділення;
 • виконання обов'язків на спеціалізованих суднах (танкери-нафтовози, хімовози, газовози та ін.);
 • підготовка командного складу, відповідального за охорону судна;
 • забезпечення знаннями, навичками командирів швидкісних чергових шлюпок та ін.

Курси підвищення кваліфікації моряків необхідні для підготовки суднових фахівців, які зможуть якісно виконувати службові обов'язки після отримання теоретичної, практичної бази, відпрацювання, надання чи відновлення потрібних навичок.

Чому навчають на курсах підвищення кваліфікації моряків

Напрямки додаткової підготовки працівників флоту (командного, рядового складу) залежать від спектра необхідних навичок для якісного виконання службових обов'язків.

Актуальні аспекти:

 • безпека судна, запобігання забрудненню під час експлуатації;
 • правильна боротьба з пожежею;
 • охорона судна;
 • надання першої медичної допомоги та ін.

Для членів суднового екіпажу обов'язковий курс початкової підготовки з безпеки для моряків, який дозволить пройти програму відповідно до вимог Кодексу ПДНВ. Для реєстрації слухачам необхідний мінімум документів ⎼ паспорт цивільний, моряка та закордонний, диплом, ІПН, медичне свідоцтво та фото. Підвищення кваліфікації, отримання нових практичних навичок актуальне не лише для рядового складу, відповідальних за охорону судна, але й для керівників крюїнгових і дочірніх компаній, які відповідають за підготовку фахівців.