1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Внутрішньоматкова інсемінація: наскільки ефективним є цей метод лікування безпліддя?

30
Україна

Інсемінація – це одна з допоміжних репродуктивних технологій. Її суть полягає у введенні в матку попередньо підготовленої сперми. Вона може бути отримана від партнера або анонімного донора.

Внутрішньоматкова інсемінація: наскільки ефективним є цей метод лікування безпліддя?

Вона може бути отримана від партнера або анонімного донора. Для введення сперми застосовують тонкий катетер. Це дозволяє захистити її від впливу антитіл, бактерій та грибків, що містяться в цервікальному слизі. Інсемінацію можна проводити під час природної або гормонально-стимульованої овуляції.

Кому показана інсемінація?

Основним показанням до застосування цієї репродуктивної технології є безпліддя. Згідно з ВООЗ, воно визначається як неможливість завагітніти протягом 12 місяців, попри регулярні статеві контакти без застосування протизаплідних засобів. Безпліддя може бути викликано багатьма факторами, але не всі з них є показанням до інсемінації.

Вона рекомендується в наступних випадках:

  • пара не може здійснити вагінальний статевий акт;
  • імунозалежне безпліддя (цервікальний слиз містить антиспермальні антитіла);
  • низька якість сперми (недостатня кількість або рухливість сперматозоїдів);
  • ендометріоз I та II ступеня.

Внутрішньоматкова інсемінація також рекомендується парам як перший метод лікування ідіопатичного безпліддя (порушення фертильності з нез'ясованими причинами).

У яких випадках інсемінація не допоможе?

Іноді цей метод лікування безпліддя має мало шансів на успіх. Його не застосовують за умови наявності:

  • непрохідності маткових труб;
  • поліпів або міоми матки;
  • запальних процесів у репродуктивних органах;
  • порушення слизової оболонки матки;
  • злоякісних пухлин репродуктивних органів;
  • наявності бактерій у спермі партнера.

Інсемінацію також не проводять, якщо концентрація та рухливість сперматозоїдів у спермі значно нижче норми.

Основні етапи внутрішньоматкової інсемінації

1. Гормональна стимуляція

Застосування гормональних ліків необхідно для збільшення кількості яйцеклітин, що дозрівають. Після введення гормонів лікар визначає кількість та розміри антральних фолікулів за допомогою ультразвукового дослідження. Його виконують на 2–3 день циклу. Гормональна стимуляція – не обов'язкова умова для інсемінації. Її можна проводити й під час природного циклу.

2. Збір сперми партнера

Сперму потрібно здати в день інсемінації. Перед здачею чоловікові необхідно утриматися від статевих контактів протягом 2–7 днів. Це впливає на кількість і якість сперми. Перед введенням біологічний матеріал проходить спеціальну підготовку: сперматозоїди відокремлюють від насінної рідини, а потім відбирають найякісніші з них.

3. Введення сперми в матку

Проводиться в амбулаторних умовах. За допомогою спеціального катетера лікар вводить сперматозоїди в матку. Весь процес займає близько 15 хвилин. Інсемінація абсолютно безболісна. Відразу ж після процедури пацієнтка може повернутися додому.

Чи ефективна внутрішньоматкова інсемінація?

Успішність цієї репродуктивної технології залежить від характеру факторів, що викликають безпліддя. Якщо чоловік та жінка здорові, головною причиною проведення інсемінації є сексуальна дисфункція або неможливість вагінального статевого акту. У цьому разі шанси завагітніти за допомогою внутрішньоматкової інсемінації складають приблизно 25–30%. Ці цифри відповідають середньому показнику настання вагітності у молодих, здорових пар, що вступають у статевий контакт у найбільш фертильний момент циклу.

Однак необхідно пам'ятати, що лікарі застосовують внутрішньоматкову інсемінацію також при інших показаннях, як-от знижені показники сперми, легка форма ендометріозу, імунологічні порушення. У такому разі ефективність лікування може бути нижчою.

Щоб зрозуміти, чи варто робити інсемінацію, необхідно проконсультуватися з досвідченими лікарями медичного центру «Репролайф». Це репродуктивна клініка в Києві, у якій застосовують найсучасніші методи лікування безпліддя. Після комплексного обстеження лікар визначить, чи буде внутрішньоматкова інсемінація ефективна у вашому конкретному випадку, чи варто використовувати інші репродуктивні технології.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber