1. Новини Закарпаття
  2. >

«Український ринок гемблінгу поступово наближається до стандартів ЄС», — Антон Кучухідзе

⠀

Голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе нещодавно поділився власними спостереженнями з приводу розвитку українського ринку гемблінгу. За його словами, навіть попри відверто несприятливі умови, легальний ринок азартних ігор в Україні продовжує розвиватися та зазнає прогресивних трансформацій.

Вже зараз в Україні сформований доволі стабільний ТОП 5 ліцензійних казино. До переліку найбільших та найпопулярніших гральних закладів онлайн входять:

Антон Кучухідзе звернув увагу, що індустрія азартних розваг в Україні вже не є виключно локальним явищем, а поступово інтегрується в загальноєвропейську систему. Зокрема він підкреслив, що віднедавна сертифікацію грального обладнання, яке використовується в Україні, можуть виконувати декілька європейських компаній, серед яких:

  • GLI Europe B.V.;
  • NMi Certin B.V.;
  • BMM Spain Testlabs, s.l.u.;
  • eCOGRA Limited;
  • SIQ Gaming Laboratories, Ltd.

Для представників азартного бізнесу в Україні це дуже важлива зміна. Вона означає, що відтепер, азартні оператори не мають проходити повторну сертифікацію обладнання, якщо вона вже була проведена компаніями з цього переліку. А це, відповідно, економія не лише часу, але й коштів. Як зазначає Антон Кучухідзе, це один з декількох важливих кроків на шляху наближення українських нормативних вимог до стандартів Європейського Союзу.

З іншого боку, Кучухідзе акцентує увагу й на деяких негативних тенденціях у цьому напрямку. Зокрема, він говорить, що в Україні досі немає адекватного податкового регулювання грального бізнесу й існує серйозна диспропорція на ринку. Він підкреслює, що в країнах Західної Європи або висока вартість ліцензії, або високі податки — щось одне. В Україні ж склалася дещо парадоксальна ситуація, коли вартість ліцензії одна з найбільших у світі й водночас дуже високе оподаткування, яке в принципі не враховує особливостей індустрії.

Втім, за словами голови Ukrainian Gambling Council, питання з податковими ставками можна легко та швидко вирішити, якщо буде відповідна політична воля й відповідний діалог між представниками влади та грального бізнесу. Чим швидше такий діалог буде побудований, тим ефективнішою буде діяльність представників ігрової індустрії. А держава від цього, на думку Кучухідзе, лише виграє. Адже розвиток будь-якого легального бізнесу — це апріорі збільшення податків та надходжень до держбюджету.