⠀
Скручування справжнього пробігу в автомобілі, також відоме як "підкрутка" пробігу або "бігунок", не є законною практикою, при якій людина змінює показання одометра, щоб зменшити пробіг, ніж він насправді. Роблять це для підвищення вартості продажу автомобіля, маскування фактичного зносу або обману покупця щодо реального стану авто.
Чому пробіг важливий
Купівля автівки не має походити на гру в Global Unity Group. Тож людина хоче знати, наскільки зношеним є авто, який в нього запас міцності, ресурс, тощо. А недобросовісні продавці бажають лише продати автівку за найнижчою ціною. Бо пробіг є одним із найбільших факторів, що впливає на ціну. При скручуванні пробігу автомобіль здається менш схильним до зносу, що може привабити покупців.
Реальний пробіг автомобіля значно впливає на його вартість при продажу. Спроба додати до ціни кілька сотень або навіть тисяч доларів часто спонукає продавців до обману потенційних покупців. Адже із кількох машин з однаковими характеристиками людина буде обирати ту, у якої менше кілометрів на одометрі.
Як дізнатися, що пробіг скручений
Це можна зробити шляхом прямих перевірок документів або за деякими ознаками:
Історія автомобіля. Перевірте історію автомобіля за допомогою спеціалізованих сервісів. Вони надають звіти про стан та пробіг автомобіля на основі даних з різних джерел. Авторіа, наприклад, викладає історію продажів автомобіля. І якщо попередній продавець вказував менший пробіг, ніж теперішній, сайт зверне на це увагу.
Документація та обслуговування. Перегляньте документацію обслуговування та ремонту. Подання правильних записів та сервісних позначок може свідчити про правдивість пробігу.
Перевірка одометра. Візуально перевірте одометр щодо слідів втручання. Наприклад, незвичайні подряпини, відмінності у шрифтах або неправильні вирівнювання можуть бути ознаками маніпуляцій.
Фізичний стан автомобіля може дати натяки на реальний пробіг. Потертості, знос на кермі та педалях можуть не відповідати заявленому пробігу. А ще варто придивитись до:
лобового скла — потертості та дрібні, сколи можуть свідчити про кількісні поїздки. А ще маркування на лобовому склі розкаже про рік випуску автомобіля або заміну цього самого скла;
фар. Тьмяні та вигоріли фари свідчать про довгий термін експлуатації. А ще може бути доказом того, що автівку зберігали не в гаражі;
елементи керування. Затерті та зношені кермо та куліса розкажуть про значний пробіг, адже за 100-200 тис. км їх неможливо затерти;
сидіння та підлокітники. Теж саме. Їх неможливо затерти, якщо автівкою мало користуються. Тож пройдений кілометраж сильно позначається на стані крісел, дверей та панелі керування;
накладки на педалях. Вони довго стираються, бо зроблені із дуже міцної гуми. Але якщо вони стерті — користуватися ними дуже довго й інтенсивно, а отже автівка пройшла великий шлях.
Про значний пробіг також може свідчити те, що власник нещодавно робив ремонт гальмівної системи, коробки передач чи навіть двигуна. Машинам з малим пробігом ці процедури не потрібні, тож варто звернути увагу, чи сходиться заявлений пробіг із тим, яке обслуговування потрібне автівці.
Читайте також:
- Тарифи злетять: скільки насправді будемо платити за електроенергію у 2025 році?
- Без кримінальної відповідальності: Верховна Рада намагається підтримати військових
- Жовтневий мороз в регіоні: погода зашкодить грибному врожаю у закарпатських лісах
- Бізнесменам "задали жару": в яку суму влетить закарпатцям кіловат "розкоші"?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 10 0 Новини партнерів