1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Індивідуальний підхід до харчування: як вибрати корм залежно від потреб вашої собаки

33
Україна

Індивідуальний підхід до харчування: як вибрати корм залежно від потреб вашої собаки

Самопочуття домашнього улюбленця напряму залежить від харчування. Важливо обирати корм, орієнтуючись на особливості своєї тварини та аналізуючи склад того чи іншого корму. Таким чином, ви не лише подбаєте про вигляд та активність улюбленця, а й допоможете йому підтримувати хороший стан здоров’я. У цій статті разом з офіційним інтернет-магазином бренду Optimeal https://optimeal.ua/ розглянемо основні аспекти вибору корму для вашого чотирилапого друга.

Як правильно обрати корм?

Виробники врахували потреби різних собак, тому пропонують різноманіття варіантів. Обираючи корм, важливо звернути увагу на наступні фактори:

  • Вік собаки;
  • Розмір і порода;
  • Рівень активності.

Упаковки з харчуванням маркуються інформацією щодо того, для якого віку вони призначені. Ці нюанси грають важливу роль, адже цуценята до 1 року активно ростуть, використовують багато енергії, тому потребують спеціальні корми з білком, кальцієм та вітамінами. Дорослі собаки не потребують такої великої кількості мікроелементів.

Від розміру собаки залежить порційність, як і у випадку зі способом життя. Також, великі породи мають більше навантаження на руховий апарат, тому потребують правильне харчування для підтримки кісток і суглобів.

Особливі потреби та стан здоров'я собаки при виборі корму

Під час вибору корму для вашої собаки, яка має алергії або чутливість до певних інгредієнтів, важливо враховувати не лише ці фактори, але і її хронічні захворювання та спеціальні дієтичні потреби, такі як діабет або проблеми з нирками. Обираючи корм, слід звернути увагу на інгредієнти, що можуть викликати алергічну реакцію, а також врахувати дієтичні обмеження, які необхідні для здоров'я вашого улюбленця. В цьому випадку, буде корисним звернутися до ветеринара, який проконсультує вас щодо особливостей вашого улюбленця.

Аналіз інгредієнтів корму

Зазвичай, аналіз інгредієнтів корму здійснюється, завдяки зазначеному відсотку вмісту різних елементів на етикетці. Корм, де зазначаються "злаки", "зернові", "білок тваринного походження" краще уникати. Не відомо, які саме види злаків та жирів додані до нього. Якщо у вашого улюбленця виникне негативна харчова реакція, ви не зможете точно визначити, на які інгредієнти саме була спричинена ця реакція. Якщо у складі корму вказане добірне м'ясо ягняти, його виробник не буде ховати його за загальним терміном "протеїн тваринного походження".

Типи кормів та їх переваги

Серед різних типів кормів для домашніх тварин можна виділити:

  • сухий корм;
  • вологий корм;
  • сире харчування.

Кожен з них має свої переваги та недоліки.

Сухий корм зручний у зберіганні, має довший термін придатності та сприяє зміцненню зубів у тварин. Однак, він може висушувати тварині слинні залози, а також містити велику кількість консервантів та барвників. Вологий корм часто більш смачний для тварин та містить високу вологість, що сприяє збереженню гідратації. Проте його необхідно зберігати у холодильнику та він має коротший термін придатності. Сире харчування дозволяє зберегти всі корисні властивості продуктів, але вимагає додаткового часу для приготування.

Рекомендації щодо переходу на новий корм

Якщо ви плануєте змінити корм своєму улюбленцю, робіть це поступово. Протягом тижня додавайте новий корм до старого, поки й зовсім не перейдете на потрібне харчування. Це дозволить травній системі улюбленця адаптуватися до змін та добре переносити нові продукти. Вводячи новий корм, не забувайте спостерігати за реакцією своєї собаки. Це найкращий спосіб зрозуміти подобаються йому такі зміни чи ні.

Індивідуальний підхід при виборі корму важливий, адже кожна собака має свої особливості та потреби. Якщо ви не знаєте про алергічні реакції та інші характеристики улюбленця, зверніться за консультацією до ветеринара. Він допоможе підібрати оптимальний раціон, завдяки якому ваша собака буде енергійною та задоволеною.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber