1. Новини Закарпаття
  2. >

Діяльність IT рекрутингового агенства

⠀

Наприкінці 19-го сторіччя у великих містах Європи спеціально навчені люди біля промислових підприємств організовували відбір охочих на роботу. То були перші рекрутери. З плином часу процес пошуку персоналу суттєво змінився і зараз ми можемо побачити результат такої трансформації. Сучасні рекрутингові агенції об’єднують у собі професійних рекрутерів що займаються пошуком висококваліфікованого персоналу. Для цього вони використовують безліч інструментів: програм, додатків, CRM-систем, пошукових алгоритмів тощо. До того ж більшість рекрутингових агенцій зараз мають спеціалізацію. Вона може бути за професійним принципом, за кваліфікаційним або ж за галузевим. Існують навіть агенції які в цьому питанні пішли далі й шукають персонал певної професії або ж обслуговують конкретне підприємство чи компанію.

Спеціалізація рекрутингового агенства в IT

Рекрутингова агенція у сфері IT – типовий приклад такої сучасної спеціалізації за галузевим принципом.

Сам рекрутинг за своєю організацією має три основні параметри:

1. Швидкість закриття вакансії. Кожна вакансія має свої терміни закриття. Якщо вони збільшуються, це може призвести до проблем у робочому процесі та фінансових втрат компанії.

2. Вартість рекрутингу. Маються на увазі сумарні витрати на закриття певної вакансії.

3. Якість рекрутингу. Під якістю розуміють не лише відповідність кандидата відкритій вакансії, а й можливість стати повноцінним членом колективу та відстоювати цінності компанії. Тут навіть існує поняття «утримання кандидатів», що показує відсоток кандидатів, що залишаються працювати у компанії через рік після найму.

Основна діяльність рекрутингового агентства

А чим займається it рекрутингова агенція? Рекрутинг в IT має ті ж цілі, що й рекрутинг у загальному розумінні цього слова. Але відрізняється своєю технологічністю та необхідністю знань у сфері інформаційних технологій. До того ж сама галузь зараз знаходиться у ситуації, коли попит на фахівців дещо перевищує можливості ринку праці його задовольнити.

Можемо додати кілька слів про те, які ролі виконує агенція рекрутингу в it.

По своїй суті рекрутер є посередником між компанією-замовником та кандидатами. Від його кваліфікації залежить результат такої співпраці. Основна задача – знайти замовнику талановитих фахівців, що відповідають заявленим критеріям. Рекрутинг в IT ще називають технічним рекрутингом. Він складний з багатьох причин. Основі обов’язки рекрутера в агенції:

- Залучати таланти. Це саме пошук релевантних кандидатів за певними критеріями. Треба мати навички та знати де шукати;

- Читати та аналізувати резюме. Потрібно розбиратися у пошуку, ключових словах та мати вміння швидкого аналізу;

- Проводити співбесіди. Ставити правильні питання та аналізувати відповіді «поміж рядків»;

- Вести роботу з програмами та додатками. Рекрутинг в IT використовує велику кількість сервісів для автоматизації пошуку, - потрібно вміти ними правильно користуватись;

- Проводити перемовини та мати добрі навички комунікації.

Як бачимо, діяльність рекрутера в IT галузі важко переоцінити. Великий обсяг технічних знань, робота зі спеціальними програмами, навички аналітики та соціалізації роблять роботу рекрутера почесною та вартою гідної винагороди.