1. Новини Закарпаття
  2. >

MacBook - замість консолі? Легко!

⠀

Практично від самої своєї появи ноутбуки від Apple сприймалися як ефективний робочий інструмент, проте аж ніяк не ігровий ноутбук. Про це казали і самі розробники, але з появою більш потужних процесорів Apple M1 на нових моделях в останні роки ситуація поступово змінюється. Щобільше - офіційний магазин додатків App Store сьогодні пропонує цілий ряд відомих компʼютерних ігор, адаптованих під MacBook. 


Stray

Пригодницька гра про відважного кота у світі роботів вийшла на Playstation та ПК у 2022 році та була визнана однією з найкращих ігор року і номінаціях “Найкращий інді-дебют” та “Найкраща незалежна гра”. Новини щодо виходу її на Mac стали зʼявлятися вже влітку 2023 року, а вже в грудні користувачі ноутбуків від Apple мали змогу завантажити її з офіційного магазину додатків. Гра чудово адаптована під особливості платформи та займає лише 8 Гб, тоді як, наприклад, версія для PS4 займатиме 14 Гб. Станом на лютий 2024 року в App Store Stray коштує 29,99 долара, проте якщо застосувати спеціальний промокод або подарункову картку, то можна і заощадити. Подібна схема часто застосовується в азартних іграх, а про актуальні промокоди завжди можна дізнатися на https://igrovyeavtomati.com.ua/promokody/.

Resident Evil 4

Однією з найгучніших подій 2023 року став вихід легендарної Resident Evil на MacBook. Вона була гучно анонсована для пристроїв Apple та стала доступною в грудні 2023 року. На відміну від того ж Stray, користувачі техніки від Apple можуть завантажити її абсолютно безкоштовно, щоправда, існують деякі обмеження:

  • Якщо ви збираєтесь грати на Iphone, то для цього підійде лише модель 15 Pro або 15 Pro Max;

  • iPad вимагатиме ОС версії iOS 17 та наявності чіпа М1;

  • MacBook повинен мати чіп М1 та macOS 13.0.

Гра вважається рімейком, тому у ній суттєво покращена графічна складова, про що каже і досить великий обʼєм - понад 64 Гб. Безкоштовне розповсюдження гри мало на меті продемонструвати амбітні плани Apple щодо перенесення ігор консольного рівня на мобільну платформу.


Death Stranding Director’s Cut

Ще “важчою” став одним з найкращих проєктів розробника Хідео Кодзіми, який зʼявився в App Store лише в кінці січня 2024 року. Наразі Death Stranding лише 22,99 долара та займає майже 77 Гб. Розробники наголошують на високій частоті зміни кадрів та покращеній графіці, а сама гра лише починає збирати перші відгуки в коментарях. Досить цікавою виглядає функція синхронізування ігрового прогресу між пристроями Apple, особливо враховуючи великий відкритий світ та досить довгу сюжетну лінію. Очевидно, що на фоні анонсу виходу другої частини гри у 2025 році, Death Stranding прямо зараз буде переживати другу хвилю популярності та матиме успіх серед нових гравців.