1. Новини Закарпаття
  2. >

Що відомо з приводу продажу lifecell французькій інвестиційній компанії NJJ Capital

⠀

Вперше про зміну власників українського мобільного оператора Лайф заговорили у грудні 2023 року. На той момент, компанією володіла турецька Turkcell, яка згодом оголосила про її продаж французькій NJJ Capital. Тоді, вартість цієї угоди вирішили не оприлюднювати, але 29 січня це змінилося.

За даними Bloomberg, очільник інвест-компанії з Франції, К.Ньєль заявив про погодження суми у 500 млн доларів, яку вона планує сплатити за придбання lifecell. Відомо про номінальну вартість акцій 12.7 млрд гривень, яка була в день оголошення. А, щоб відпочити від буденних справ, можна ознайомитися з ресурсом https://b-p.com.ua/litsenzijni-onlajn-kazyno-ukrajiny/, що пропонує перелік надійних українських казино з ліцензією. 

З чого все почалося

Як повідомляв Блумберг, 29 грудня турецька фірма Turkcell підписала угоду з NJJ Capital про продаж відразу кількох підрозділів в Україні. Це: Лайф Селл, ТОВ “Укртауер” та ТОВ “Глобал Білгі”, але причини такого рішення були невідомі станом на 31 грудня. Але, достеменно підтверджені такі факти:

  • Угоду було здійснено протягом кількох місяців після зміни гендиректора (новим головою Turkcell став Алі Тахі Коч);

  • У 2023 році, вартість акцій турецького конгломерату зросли на 48%;

  • Звіт акціонерів за листопад 2023 року свідчить про те, що 54% акцій належить приватним інвесторам. При цьому, 19.8% тримає велика компанія з Нідерландів (LetterOne), яка має зв’язок з VEON. Остання, є материнською компанією мобільного оператора “Київстар”.

Щодо французької компанії NJJ Capital, вона належить паризькому мільярдеру Ксав’є Ньєлю. Цей фонд почав інвестиційну діяльність 14 років тому і підтримує безліч сучасних технологічних галузей. Окремо, засновник інвест-фірми володіє відомим французьким виданням Le Monde.

Додаткові відомості про гучну угоду

В середині січня стало відомо, що український антимонопольний комітет ініціював повернення заяви NJJ Capital щодо купівлі Лайфселл. Там пояснили, що буцімто документи не відповідають чинним вимогам. Але, французи подали оновлену заяву вже 29 січня.

Також, вчора Ньєль зустрівся у Парижі з асоціацією бізнес-репортерів, зробивши кілька заяв. Серед іншого, він повідомив про готовність купити lifecell за 500 млн доларів. Також, французький магнат підкреслив, що така вартість є заниженою у порівнянні з прибутком українського оператора. І наостанок він додав, що Iliad, яка працює у Польщі, бере участь у розширенні роумінгу між країнами, тому це нове придбання має сенс.