1. Новини Закарпаття
 2. >

Що краще — лист оцинкований у рулонах або в листах?

Дізнайтеся, який лист оцинкований кращий — у рулонах чи листах. Поради для вибору найкращого варіанту для вашого будівництва.

Дізнайтеся, який лист оцинкований кращий — у рулонах чи листах. Поради для вибору найкращого варіанту для вашого будівництва.

Сучасне будівництво є однією з галузей активного використання оцинкованої сталі. Властивості матеріалу сприяють тому, що конструкції з нього характеризуються надзвичайною міцністю та надійністю. Досягається результат методом оцинковування, нанесенням шару цинку на обидві сторони сталі. Для покращення характеристик на поверхню наносять також полімерне покриття.

poGZ5DnVPOjafyy3epBviHXe3v-Wi2xXHcuwuLeaqp3xK5VpuP8T66hzg33utYGdkqxtzfQaiBNHcwXXe62FxNlGYopTPj8Fw5ojgIlSJjJ5EBCBJoaNjZU45ZHCICJa34ZVhjiJl1CBenlspcZVpU0

Джерело: https://torg-optom.com.ua

Виготовляється оцинкована сталь у двох варіантах: рулонному й листовому.

Оцинкований лист: основні характеристики

Шар цинку захищає сталь від корозії, робить конструкцію стійкою до перепадів температури. Матеріал володіє характеристиками, які забезпечують йому постійний попит, використання в різних галузях. Сталь цінується за такі властивості:

 • висока міцність;
 • довговічність;
 • вологостійкість;
 • гнучкість;
 • еластичність;
 • цінова доступність.

Цинк у покритті грає захисну роль не тільки у простому вологому середовищі. Це активний метал, здатний вступати в реакцію з агресивними розчинами та перешкоджати пошкодженням.

Вкриту захисним шаром сталь можна згинати, витягувати, штампувати, вальцювати.

Оцинкований матеріал має невелику вагу, тому не може тиснути на конструкцію. Його активно використовують у машинобудуванні, будівництві, при виготовленні побутових товарів.

Вибір між рулонами та аркушами

Оцинкована сталь у листах/аркушах та рулонах відрізняється розмірами. Ширина оцинкованого листа не перевищує 1800 мм, рулону – 2500 мм.

Лист використовується для виготовлення огорож, покрівлі, настилів, при монтажі перекриттів. проведенні оздоблювальних робіт, виробництві металочерепиці.

Рулонна сталь купується для виробництва металевих деталей та вузлів, кузовів транспортних засобів, корпусів електронної та побутової техніки. З неї виготовляють профільовані листи, зварні труби, гнуті металеві профілі різної конфігурації, а також товари побутового призначення.

ID3fgU-fkPoPIgx4gtzgBdV0o-BsnGtjyCJSHk6371DpwvuKXxCGk3RAV4ulkuAlFwIKB5K4B5cuaB7_IfEA9hZ0l17cGnq6XhCUQsIRFiV-HMAOvrkXfl2xZjUjhPCWFvh_aIeqqeCm94VgtK5Tev0

Джерело: https://torg-optom.com.ua

Всі оцинковані вироби мають такі характеристики, як:

 • антикорозійність;
 • стійкість до температур в межах -40 − +425°С;
 • міцність (твердість 131 МПа);
 • довговічність.

Вся продукція з оцинкованої сталі вирізняється оптимальним співвідношенням якості та ціни. Переконатися в цьому можна, завітавши до інтернет-магазину TORG-OPTOM, де представлено чимало продукції побутового призначення, виготовленої з оцинкованого металу.

Кожен вид оцинкованої сталі має спільні особливості та відмінності. До спільних параметрів належить:

 • товщина металу;
 • марка сталі;
 • спосіб вальцювання;
 • спосіб і товщина цинкування;
 • полімерне покриття.

Сталь з майже однаковими характеристиками для різних сфер промисловості є серед листової та рулонної.

У вигляді суцільного рулону метал вважається більш зручним у транспортуванні та зберіганні. Ця продукція не потребує додаткових заходів щодо її захисту від можливих пошкоджень. При зберіганні й транспортуванні вона займає менше місця. Якщо є потреба у виготовленні виробів великої довжини, краще обрати сировину в рулонах. Тут головне, щоб було налагоджено серійне виробництво з використання верстатів, у які можна заправити рулон. Цей вид продукції більше підходить для покрівлі будинку, оскільки можна буде уникнути великої кількості стиків.

Використання оцинкованого листа

Застосування оцинкованого листа в багатьох сферах економіки зумовлене його властивостями. Серед них стійкість до корозії, здатність піддаватися обробці. З цього матеріалу виготовляються штамповані або витяжні вироби для промисловості. Чимало з них має попит серед населення.

dxFKJKpi0ibpFMIoGek1HoYY68TlT8IekyZDibV2H9jk8hzHFt_Lk2lH9cLcIEtLDTKgkiTZGMH4l3zEQEmLLKK5gh6zaUYRovK9psteeSVx0q0qK9dhagUff0ZO0L0WRqHhwHlIWrvflgrR8Ui3VAc

Джерело: https://torg-optom.com.ua

Велика потреба в оцинкованих великих аркушах у сільському господарстві. Вони використовуються при спорудженні сховищ, башт для силосу, а також застосовуються для виготовлення жолобів водостоку.

Матеріал потрібний при виробництві різних металоконструкцій. Вони виходять легкими й безпечними.

Крім того, оцинкований лист є сировиною для виготовлення будівельних матеріалів, серед яких:

 • металочерепиця;
 • будівельний профіль;
 • профнастил;
 • штрипс або сталева стрічка.

Цікавим є останній варіант, який вважається ще одним, додатковим видом оцинкованої сталі. Він використовується для кріплення вантажів під час транспортування, при пакуванні вантажів великого габариту.

Багатьом знайоме оформлення сходів з антиковзними властивостями. Для покриття там використаний рифлений лист з оцинкованої сталі.

Переваги та недоліки оцинкованого матеріалу

Головною перевагою оцинкованого матеріалу вважається наявність якісного та стійкого покриття, яке не руйнується в процесі обробки листа й виготовленні з нього продукції.

Беззаперечними перевагами також є:

 • різноманітність матеріалу за товщиною листа й нанесеного захисного шару;
 • стійкість до впливу агресивного середовища;
 • здатність витримати удари.

Крім того, оцинковану сталь можна фарбувати без шкоди для властивостей матеріалу.

Варто взяти до уваги й кілька застережень.

 1. Тонкий шар цинку може не витримати частих ударів.
 2. Цинк, нанесений всередині труби, може бути роз'їдений водою.
 3. Не рекомендується використання матеріалу там, де він буде контактувати з їдкими речовинами.
 4. Покриття руйнується під впливом дуже високих температур.

Всі плюси й мінуси матеріалу слід враховувати при проєктуванні конструкцій з ним.

Де купити оцинкований лист у рулонах?

Продукцію рулонного типу краще купувати в перевірених продавців.

Магазин TORG-OPTOM пропонує оцинкований лист товщиною 0,4 мм.

У каталозі знайдемо також інші товари з оцинкованої сталі. Продукція переважно побутового призначення з гарантією від виробника.

Ціни та ринкова ситуація

На ринку бачимо пропозиції від виробників оцинкованої сталі, виготовленої холоднокатаним і гарячекатаним способом. Іноді дається інформація про готовність українського виробника зробити на замовлення товар з будь-якою проміжною товщиною й шириною.

Ціни на лист або рулон вказуються з позначкою можливої зміни та обов'язкового уточнення.

FAQ

Що таке оцинкований лист?

Стальний лист із захисним цинковим покриттям.

Які бувають оцинковані листи?

Листи мають різні ступені здатності до витягування. Це зазначається в маркуванні:

Г – глибока здатність до витягування.

Н – нормальна.

ВГ – досить глибока.

Для чого використовується оцинкований лист?

Для виготовлення різних металоконструкцій.

Що краще нержавіюча сталь або оцинкована?

Оцинкована сталь поступається нержавійці в термінах зберігання антикорозійних властивостей, міцності, термінах експлуатації.