1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як вибрати газовий котел та що потрібно знати

89
Україна

Дізнайтесь про різні типи газових котлів, їх особливості та відмінності в цій детальній статті. Даємо поради щодо вибору потужності газового котла для опалення вашого будинку чи квартири.

Як вибрати газовий котел та що потрібно знати

Правильний вибір газового котла є критично важливим для забезпечення тепла та комфорту в домі, особливо в умовах змінного клімату України. Вибір потребує зваженого підходу до різних аспектів, включаючи тип котла, його енергоефективність, потужність, а також додаткові функції, які можуть покращити експлуатаційні характеристики та зручність використання.

Ця стаття, підготовлена за допомогою магазину опалювального обладнання прометей.com.ua, надасть вам необхідну інформацію для обдуманого вибору газового котла для вашого дому.

Як вибрати газовий котел та які види бувають

Який газовий котел вибрати: які бувають та чим відрізняються

При виборі газового котла потрібно хоча б трохи розбиратись в термінології, щоб не купити кота в мішку.

  • Одноконтурні та двоконтурні – означає, чи може котел працювати тільки на опалення, чи на опалення та нагрів гарячої води. Коли кажуть одноконтурний газовий котел, мається на увазі, що він працює тільки на опалення будинку або квартири, а двоконтурний може також гріти контур ГВП (гарячого водопостачання).
  • Димохідні або газові котли з відкритою топкою – в даному випадку для спалювання газу потрібен стандартний димохід (для побутових моделей – це труби 120 мм і висотою, приблизно, 5 м).
  • Бездимохідні або турбовані газові котли – на противагу вищезгаданим, ці з закритою топкою. Такі котли не потребують димаря, використовуючи натомість коаксіальну трубу, або, як її ще називають – горизонтальний димохід. Такі котли кріпляться до стіни, яка виходить на вулицю. Завдяки будові коаксіального димоходу (труба в трубі) одночасно бере повітря з вулиці і відводить продукти згоряння туди ж.
  • Газові котли настінні та підлогові (напольні) – мається на увазі розміщення котла. Як зрозуміло з назви: настінні монтуються на стіну, а напольні просто стоять на підлозі. Так як настінні газові котли менш габаритні, дешевші, та мають змогу прихованого монтажу (в шафці чи тумбі), то й попит на них значно більший.
  • Конденсаційні газові котли – використовують сучасні технології для підвищення ефективності шляхом відновлення тепла, яке зазвичай втрачається у традиційних системах через димохід. Це забезпечує їм ККД понад 100%, що робить ці котли ідеальним вибором для економії енергії та зниження витрат на опалення.

Конвекційний та конденсаційний газові котли: приклад будови

Кожен виробник дає повну розгорнуту назву газового котла, і якщо ви побачите щось типу «Двоконтурний настінний турбований газовий котел 24 кВт», то зможете зрозуміти, що мова йде про котел, який вішається на стіну, не потребує димоходу і може одночасно опалювати будинок і гріти гарячу воду для кухні та ванної, маючи потужність 24 кВт.

Як вибрати потужність газового котла

Що стосується потужності – так повелось, що імпортні (зазвичай європейські) газові котли виготовляються потужністю 24 кВт, тобто вони, по ідеї, можуть забезпечити теплом площу до 240 кв. м, і якщо ваш будинок чи квартира значно менші, то здається, що можна було б купити менш потужний котел.

Але справа в тому, що сучасні газові котли мають плавну модуляцію потужності і можуть без втрати ефективності працювати навіть на чверть потужності (залежить від конкретної моделі). Тобто, якщо ваша площа становить приблизно 60 кв. м, то котел без проблем буде видавати саме таку потужність, без зайвої витрати газу.

Ще один цікавий факт – потужність залежить від площі теплообмінника, а він, в свою чергу, всього лише одна деталь газового котла, причому навіть не найдорожча. Тому, якщо в продажі є котли меншої потужності, наприклад, 10 кВт, то його ціна буде всього на 3-5% дешевше від вже згаданої 24 кВт моделі.

Тому вибирайте потужність газового котла з урахуванням даної інформації, а також пам’ятайте, що двоконтурний котел потребує урахування потужності на обидва контури.

Сервісне обслуговування газових котлів

Після придбання газового котла дуже важливо поставити його на гарантію! Майже всі виробники вказують в документації, що гарантійні випадки розглядаються тільки після постанови на облік в офіційному сервісному центрі.

Зверніть увагу: монтаж може робити ваш майстер – все підключити і, навіть, перевірити роботу, але, щоб поставити на облік, треба викликати представників сервісу. Докладніше читайте в паспорті газового котла.

Регулярне технічне обслуговування газових котлів забезпечує їхню надійну та безпечну роботу. Обслуговування включає перевірку горіння, чистку теплообмінника, перевірку димоходів та вентиляційних отворів, а також контроль за системами безпеки. Це допомагає попередити витік газу, забезпечує оптимальну ефективність та продовжує термін служби обладнання.

Висновки

Правильний вибір та використання газового котла можуть суттєво вплинути на комфорт, ефективність та витрати на опалення вашого дому. Враховуючи тип котла, його ефективність, потужність, а також потреби вашого дому, ви можете зробити обдуманий вибір, що забезпечить вам тепло та затишок на довгі роки.

Нагадуємо, що в інтернет магазині Прометей можна купити газовий котел в Україні, за низькими цінами і з офіційною гарантією.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber