1. Новини Закарпаття
  2. >

Мода на вінтаж: чому старі тренди знову актуальні

31.01.2024 07:00 Новини партнерів Голос Карпат

⠀

Словом «вінтаж» винороби позначають рік збору врожаю. Також термін свідчить про ідеальну витримку напою, його ексклюзивні смак і аромат, неможливість виготовлення аналогів. У світі високої моди так само: вінтажний — значить з минулого покоління. Але це не просто одяг з колекцій, випущених 30 і більше років тому, це найгарячіші тренди свого часу, так би мовити, наочна ілюстрація до історії моди. Щоб знайти вінтажні речі, потрібно витратити багато часу та ще більше грошей, випадки, коли власники віддають їх за безцінь через незнання — рідкість. Втім, люксові бренди успішно адаптують старі тренди. Чого лише вартий Гуччі оригінал, у продуктах провідного Будинку моди сплелись традиції та креативність, і розкіш заграла свіжими барвами.

p77eCGBuJCv4uzGew37GQkNQwCyK6id8g5MfrJDXCjG6JyL2Tv81yx-MHlVtcmcpMuh1AdNpAT5v-PGeRvleYjoh5_LYiBZC3FpjqbVNx4H2OZDUKCki4W3pEIYwx3wgC8aZXih6pYzuIOEo

Розповідаємо, чому старі тренди набирають обертів у 2024 році та на які саме звернути увагу.

Чому повертаються тренди минулих років

Стилісти не втомлюються повторювати — мода циклічна. Починаючи з 80-х дизайнери прагнуть не створити щось кардинально нове, а переосмислюють старі силуети. Річ у тім, що мода підпорядкована загальним тенденціям розвитку культури. Одного разу вщент руйнується старе — люди прагнуть створити нове, а з часом воно стає новітньою класикою. Як легендарна Bamboo Bag, вперше випущена Gucci у 1947 році. Після Другої світової виник дефіцит натуральної шкіри, тому для створення аксесуарів шукали нові матеріали. Одним з них виявився бамбук, із його стебел зробили ручку. Модель була неймовірно популярна тоді й має неабиякий попит зараз. Мине час, перш ніж виникне потреба у чомусь кардинально новому. А потім воно перетвориться на класику, і так по колу.

Цікаво, що дизайнери повторюють вінтажні фасони, образи, використовують ефектні елементи з минулого, але змінюється саме ставлення до вбрання. Якщо колись маленька чорна сукня чи косуха були бунтом і проривом, то сьогодні це буденний одяг. До того ж змінюються матеріали, тканини стають технологічними, а значить зростає комфорт. Нові покоління інакше ставляться до тіла, на фоні тотального бодіпозитиву і прийняття себе акцент зміщується на користь не просто ефектних, а і зручних фасонів.

ckaHh9tK4eQP1QUCCM8KWBhdo_r4HnGPMktafgM1knxyU3E0eSXng9QBILBbo-FcE51BfUesv_Vvu7jyZkbuCuGxspgwxnRpun28WKfoXd_gHxGOf_Vqv6wv8XC_AHU8O0sWP4R1vQjdfpml

Вінтаж у новому сезоні: на що звернути увагу

Особливо популярними залишаються такі речі родом з минулого:

  • широкі джинси та взуття на масивних підборах, жилети — привіт із 70-х;
  • неонові кольори, спортивні силуети, як у 80-х;
  • етномотиви та денім, максіспідниці з 90-х;
  • кроп-топи, корсети, принти родом із нульових.

Також у тренді сонячні окуляри, що максимально закривають очі, сукні поверх штанів та еклектика. Словом, можливостей для самовираження більш ніж достатньо.