1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Що важливо знати про здоров’я серця?

39
Україна

Серед людей, далеких від медицини, існує хибна думка: про серцевий напад сигналізує сильний біль. Насправді це не так! Інтенсивний біль є ознакою інфаркту, тоді як серцевий напад зазвичай проходить непоміченим. Якщо болючі відчуття і з'являються, то вони швидше нагадують печію

Що важливо знати про здоров’я серця?

Серед людей, далеких від медицини, існує хибна думка: про серцевий напад сигналізує сильний біль. Насправді це не так! Інтенсивний біль є ознакою інфаркту, тоді як серцевий напад зазвичай проходить непоміченим. Якщо болючі відчуття і з'являються, то вони швидше нагадують печію, що може примусити пацієнта проігнорувати важливі симптоми або в кращому випадку звернутися до гастроентеролога, тоді як йому потрібен кардіолог у Києві.

Коли саме час звернутися до кардіолога?

Як відомо, кардіолог – це лікар, який займається профілактикою, діагностикою, лікуванням хвороб серцево-судинної системи. Насамперед відвідувати кардіолога варто в профілактичних цілях. А у віці після 40 років бажано зробити візити до цього спеціаліста регулярними, навіть якщо на перший погляд ваше серце працює, наче швейцарський годинник.

Зверніть увагу на наступні симптоми, що вказують на необхідність найближчим часом перевірити роботу серця:

  • біль у ділянці серця, діафрагми;
  • болі у верхній частині правої руки;
  • порушення серцевого ритму;
  • задишка в спокої та при невеликій фізичній активності;
  • набряки ніг;
  • підвищення або зниження артеріального тиску;
  • запаморочення при незначних фізичних навантаженнях, зміні положення тіла;
  • неприродно блідий колір носогубного трикутника.

Якщо ви помітили у себе вищевказані ознаки, то запишіться до лікаря та пройдіть профілактичний огляд. Ваш організм буде вам вдячним за турботу!

Чому важливо звертатися до кардіолога після 40 років

Американські кардіологи з'ясували два основних фактори, що впливають на розвиток серцевих недуг після 40 років.

По-перше, на стан серцево-судинної системи впливає рівень холестерину в молодості. Якщо він перевищує 100 мг/дл, то після досягнення 40-річного рубежу ризик ішемічної хвороби збільшується на 60%.

Підвищений кров'яний тиск – це другий важливий фактор, на який варто звернути увагу. Якщо в молодості тонометр регулярно показує тиск систоли вище 130 мм рт. ст., то після 40 років ризик розвитку серцево-судинних патологій збільшується на 40%.

Щоб уникнути неприємного сценарію в зрілі роки, кардіологи рекомендують придбати в молодості корисні звички: стежити за раціоном і регулярно виконувати прості фізичні вправи. Річ у тому, що після 40 років вплинути на стан здоров'я набагато складніше. Багато які фізіологічні процеси уповільнюються, починаються незворотні зміни.

Як відбувається консультація лікаря-кардіолога

Лікарі зазначають, що захворювання серця та судин можуть протікати безсимптомно досить довго. Виявити їх допоможе лише своєчасне відвідування лікаря та ЕКГ. Це доступне, безболісне, інформативне дослідження. До нього не потрібна підготовка. Якщо раніше ви робили таке обстеження, візьміть результати з собою. Лікар матиме змогу побачити динаміку захворювання.

Огляд у кардіолога проходить за певним алгоритмом, а саме:

  • лікар збирає анамнез, обов'язково запитає про захворювання серця та судин у родичів, про ваші шкідливі звички та спосіб життя;
  • проводиться огляд з допомогою фонендоскопа, слухають тони серця, вимірюють пульс, тиск;
  • можуть бути призначені додаткові дослідження: УЗД, КТ, МРТ, загальний аналіз крові, цукор, біохімія крові, аналіз крові на гормони щитоподібної залози; загальний аналіз сечі (підвищення тиску може бути пов'язано з патологією нирок);
  • якщо у кардіолога виникають сумніви щодо постановки діагнозу, то пацієнтові можуть бути рекомендовані консультації суміжних фахівців: невропатолога, ревматолога, гематолога, імунолога, лора, ендокринолога, гастроентеролога.

Отримати консультацію кваліфікованого кардіолога, який призначить необхідне обстеження та ефективне лікування, можна в медичному центрі «Візіум».

Бережіть своє серце!

Источник: visium-clinic.com.ua

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber