1. Новини Закарпаття
  2. >

Сучасні котли на дровах, щепі, тирсі

08.01.2024 06:00 Новини партнерів Голос Карпат

Котли на дровах, котли на щепі та тирсі ефективна робота в автоматичному режимі. Промислові котли на дровах і тирсі = виробництво котлів на щепу для тривалого горіння. Дров'яні котли газогенераторного типу піролізні.

Котли на дровах, котли на щепі та тирсі ефективна робота в автоматичному режимі. Промислові котли на дровах і тирсі = виробництво котлів на щепу для тривалого горіння. Дров'яні котли газогенераторного типу піролізні.

Твердопаливні котли є важливою частиною систем опалення у багатьох сферах застосування. Котли на твердому паливі задовольняють потреби в тепловій енергії для різних галузей: це і побутові споживачі (житловий сектор), і промислові напрямки (виробничі приміщення, адміністративні, соціальна інфраструктура, технологічні процеси, аграрний сектор).

Завдяки сучасним технологіям, таким як вдосконалені системи горіння та теплообмінники, котел на дровах та подрібненій деревині досягають високої ефективності. Це означає, що більша частина енергії палива перетворюється в корисне тепло.

Твердопаливні котли БРІК є універсальним рішення та дають ще більше автономії та спокою. Є можливість обирати доступне паливо в широкому розумінні цього слова: і фізичному, і економічно вигідному. Промислові котли на деревині здатні ефективно використовувати відходи лісозаготівлі та деревообробної промисловості, перетворюючи їх у корисну енергію та зменшуючи потребу в утилізації цих відходів.

Паливна сировина у вигляді подрібненої деревини дешевше, ніж дрова. Тому котел на щепі, тирсі є найбільш економічно вигідним варіантом як джерело генерації теплової енергії.

котел на дровах

Котел на дровах

Котел на дровах – це популярний варіант твердопаливних котлів. Може бути як основним джерелом енергії так і альтернативним, резервним варіантом на випадок тимчасового припинення або повної відсутності магістральних енергетичних ресурсів таких як природній газ або електрична енергія. Котли на дровах забезпечать гарантоване тепло.

Сировина у вигляді пиляних, колотих дров може транспортуватися, зберігатися, використовуватися в необхідний момент. Деревина у вигляді паливної сировини – це джерело теплової енергії, яке можна дозувати та використовувати тільки певний обсяг. На відміну від газу та електроенергії, де є зовнішні чинники, на які ви не можете впливати. Тому котел на дровах – це енергетична незалежність від сторонніх постачальників енергоресурсів.

Котел на дровах БРІК дозволяє використовувати деревину різних порід: і хвойні, і листяні. Головний параметр на який варто звертати увагу: вологість. Показник щільності (тверді, м’які породи) буде впливати на тривалість горіння на одному завантаженні.

Котел на щепі

Котел на щепі, подрібнених гілках з великою паливною камерою дозволяють застосовувати щепу різної фракції. Особливо це стає в нагоді, коли є потреба працювати одночасно з різними видами сировини: кускові відходи лісопереробки, шматки стовбура, кора, гілки, хвоя, тирса.

Для прикладу, бункер котла БРІК має суттєві переваги в тому, що він розташований над зоною горіння. Паливо долучається до процесу горіння автоматично, без механічної подачі шнеком. Тому розмір, склад, форма, габарити паливної сировини можуть бути різні. Котел буде працювати ефективно навіть з такою сумішшю біомаси.

Щепа та подрібнені гілки, коріння, деревна біомаса коштує дешевше, ніж дрова. Тому економічний ефект від використання котлів на щепі з таким паливом відчутно відобразиться на фінансових результатах за результатом вже першого опалювального сезону.

Котел на тирсі

Твердопаливний котел на тирсі є джерелом теплової енергії та має надзвичайну популярність в тих локаціях, де розташовані підприємства з переробки лісових ресурсів, деревообробні, столярні, меблеві підприємства.

Тирса, стружка, шліфувальний пил та інші дрібні відходи можуть використовуватися в якості палива в твердопаливних котлах БРІК.

Конструкція колосників передбачає застосування сипучої сировини дрібної фракції. Розгалужена система подачі первинного повітря в нижній прошарок бункера сприяє контрольованому горінню в умовах лімітованої подачі повітря. Газ, який утворюється в результаті термічного розкладання, спрямовується в футеровану камеру та згоряє з виділенням великої кількості теплової енергії.

З димової труби можна бачити тільки пар, якщо паливо містило вологість вищу від встановленої норми.

Котли на тирсі дозволяють використовувати вологі відходи переробки деревини. Забезпечення періодичності додавання палива в бункер сировини сприяє тому, щоб тирса встигла знизити вміст вологи у волокнах за той час, поки знаходиться всередині металевого бункера.

Твердопаливні котли продовжують бути важливою частиною енергетичного сектору, особливо у регіонах з обмеженим доступом до альтернативних джерел енергії. Інвестиції в наукові дослідження і розвиток цих технологій сприяють створенню ефективніших, екологічно чистих і економічно вигідних систем опалення.

Котли на деревині відіграють важливу роль в енергетичному секторі, особливо в контексті зростаючого попиту на відновлювані джерела енергії та стале виробництво. Ці котли використовують деревину, щепу, тирсу або продукти переробки як паливо для виробництва теплової енергії. Основними перевагами є відновлюваність деревини як палива та відчутна економічна ефективність.