Навіть за відсутності електроенергії можна користуватися інтернетом, якщо подбати про це заздалегідь. За останній рік багато провайдерів стали використовувати технології, що дозволяють абонентам завжди залишатися на зв’язку. Проте й користувачам для цього потрібно використовувати додаткове обладнання.
Інтернет-провайдер Нетгруп пропонує мешканцям Івано-Франківська та області енергонезалежні тарифи. Це можливість не втрачати важливі робочі файли, продовжувати навчання чи спілкуватися з близькими навіть за відсутності світла. На вибір – декілька пакетів із різною, проте завжди стабільною швидкістю та додатковими послугами для зручності.
Інтернет, який працює без електрики
Щоб отримати доступ до мережі у разі відключення електроенергії, користувачам оптики знадобиться джерело безперервного живлення для модема, роутера або абонентського термінала. Раніше більшість провайдерів підключали багатоповерхівки до інтернету за допомогою технології FTTB. У такому випадку в будинку встановлюють обладнання, яке працює тільки за наявності електроживлення.
У разі вимкнення світла абонентський термінал продовжить працювати тільки за наявності резервного джерела (акумулятора). Проте багато чого залежить від топології самої мережі – зокрема, якщо безперебійник розрядиться в одному з будинків, тоді у найближчих інтернет також пропаде. Тому, якщо провайдер використовує технологію FTTB, варто поцікавитись, чи є у нього акумулятори для обладнання.
Енергонезалежний інтернет в Івано-Франківську реально підключити, якщо звернутися до провайдера «Нетгруп». Він використовує технологію PON, яка не вимагає наявності активного обладнання між абонентом та мережею. Для отримання сигналу за відсутності електрики достатньо мати джерело безперервного живлення, воно має бути у провайдера й користувача. Раніше оптику проводили тільки у приватних будинках та окремих офісах, зараз така можливість є і для багатоповерхівок.
Доступ до інтернету за відсутності світла: як його налаштувати
Навіть у разі відключення електрики залишається необхідність доступу до мережі. Це особливо актуально для офісів, магазинів, торговельних точок, де приймають платежі з банківських карток через термінали, користуються онлайн-касою. Розглянемо способи, які допоможуть залишатися на зв’язку, коли немає світла:
- підключення оптоволоконного інтернету. Можливе не у всіх населених пунктах, проте передбачає доступ до мережі ще протягом кількох годин після вимкнення електроенергії. Важливий момент – користувачеві потрібно придбати джерело безперервного живлення, наприклад, повербанк або зарядну станцію, щоб роутер продовжив працювати;
- використання телефонної мережі. Застарілі технології видаються не актуальними, проте продовжують працювати у блекаут. Проте для того, щоб скористатися ними, доведеться пошукати провайдера з відповідними можливостями. Для доступу до інтернету знадобиться підключення телефонної лінії та ADSL-роутер;
- підсилювач для мобільної мережі. Багато користувачів роздають сигнал зі свого смартфона, проте у блекаут він часто дуже повільний і слабкий. Проте його можна підсилити за допомогою спеціального обладнання. Достатньо встановити антену вище, щоб уникнути перешкод, і підключити пристрій до павербанка або генератора.
Сучасні технології підключення дозволяють користуватися інтернетом і тоді, коли електроенергія відсутня. Проте для цього знадобиться джерело безперервного живлення, воно має бути як в абонента, так і у провайдера.
Читайте також:
- Його їли в період голоду: що знайшла закарпатка у "містичній" місцині після дощу? (ФОТОФАКТ)
- Біда лиш наростає: на Закарпатті - нова загроза щодо врожаю стратегічного овоча
- У жовтні це буде востаннє: що тепер діятиме на всій території України?
- В Україні посилили кримінальну відповідальність за популярний на Закарпатті "бізнес": кому і за що тепер загрожує не дитяче покарання
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 16 0 Новини партнерів