⠀
Проблеми зі сном - дуже розповсюджене явище. Стреси, перевантаження на роботі, погані новини, хронічні захворювання - все це та багато іншого може призводити до погіршення якості сну, проблем з засинанням, провокувати безсоння. Але якщо немає якісного сну, то немає і повноцінного відпочинку. Якщо ж в людини регулярне недосипання, це завжди негативно позначається на самопочутті, здоров'ї та настрої.
До чого можуть призводити проблеми зі сном
Хронічний недосип впливає на різні аспекти нашого життя. Під його впливом можуть:
- погіршуватися концентрація уваги та швидкість реакції,
- погіршуватися пам'ять,
- підвищуватися апетит, що може стати причиною набору зайвої ваги,
- знижуватися лібідо,
- погіршуватися настрій,
- пришвидшуватися старіння,
- збільшуватися кількість застуд та інших хвороб, що пов'язане зі зниженням імунітету.
З часом це може призвести до ряду проблем зі здоров'ям та спровокувати появу різних захворювань. Щоб не допустити цього треба слідкувати за сном, і якщо його якість погіршується, негайно вживати заходи, щоб покращити ситуацію.
Що допоможе повернути нормальну якість сну
Якщо останнім часом ви відчуваєте, що сон значно погіршився, ви постійно не висипаєтеся, спробуйте використати прості рекомендації:
- Намагайтеся дотримуватися режиму і лягати спати в один і той же час. Це допоможе налагодити циркадні ритми і організм буде сам “налаштовуватися” на сон в необхідний час.
- Створіть відповідні умови для сну. В спальні повинно бути темно та тихо. Важливо, щоб постіль була зручна та комфортна, щоб в кімнаті було свіже повітря, не було задухи.
- Відмовтеся від телевізора та сидіння в смартфоні перед сном. Світло від екранів може провокувати зменшення вироблення гормону сну мелатоніну, що також може призводити до порушень сну.
- Приймайте мелатонін. Цей гормон сну наш організм виробляє самостійно. Але під впливом різних зовнішніх та внутрішніх чинників його синтез може значно зменшуватися, і це буде провокувати проблеми зі сном. Проте ви можете мелатонін купити в аптеці і приймати його в вигляді таблеток перед сном. Це дуже ефективний спосіб позбутися безсоння. Але якщо після кількох тижнів прийому мелатоніну проблеми зі сном не зникли, треба звертатися до лікаря.
- Спробуйте зменшити рівень стресу. Коли людина нервується, це майже завжди призводить до безсоння та інших видів порушення сну. Спочатку спробуйте техніки розслаблення, йогу, теплу ванну перед сном. Якщо ж це не допомагає, можна спробувати заспокійливі препарати. Вони знизять збудливість центральної нервової системи, що допоможе нормально заснути та виспатися. Можна обрати препарати на рослинній основі, які мають м'яку дію та мінімум протипоказань. Якщо в вашій домашній аптечці нема таких лікарських засобів - вам потрібна аптека, де ви зможете підібрати ліки під ваші потреби.
Ще один момент, який важливий для нормального сну, - загальний стан здоров'я. Довготривале порушення сну часто пов'язане з наявністю деяких хвороб. Наприклад, безсоння може виникати при діабеті, хворобі Паркінсона, гіпертиреозі. Тому якщо в вас проблеми зі сном, і прості рекомендації з покращення ситуації не допомагають, зверніться до лікарів та пройдіть обстеження.
Читайте також:
- Тарифи злетять: скільки насправді будемо платити за електроенергію у 2025 році?
- Без кримінальної відповідальності: Верховна Рада намагається підтримати військових
- Жовтневий мороз в регіоні: погода зашкодить грибному врожаю у закарпатських лісах
- Бізнесменам "задали жару": в яку суму влетить закарпатцям кіловат "розкоші"?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 10 0 Новини партнерів