1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Вкладення для бізнесу: який інструмент обрати?

26
Україна

Вкладення для бізнесу: який інструмент обрати?

Будь-який бізнес має на меті отримання прибутку, що не є секретом. Отримуючи дохід протягом певного часу, підприємство починає формувати резерви вільних коштів, які оптимально інвестувати задля примноження заощаджень. Куди та як краще вкладати вільні гроші? Розглядаємо популярні інвестиційні інструменти разом.

Банківські депозити

Вкладення коштів в банк з поверненням суми та відсотків за вкладом в кінці терміну дії депозиту. Серед переваг методу:

  • Простота та швидкість відкриття;
  • Мінімальні ризики;
  • Повністю пасивний дохід;
  • Не потребує навичок чи знань.

Недолік тут лише один — порівняно низький дохід (до 18% річних у гривні), однак це нівелюється безризиковістю депозитів та гарантуванням банком повернення вкладень.

Наприклад, банк Південний пропонує власникам малого та середнього бізнесу 3 типи депозитів з мінімальною сумою в 1000 гривень. Банк є учасником Фонду гарантування вкладів, тому навіть у випадку форс-мажору Фонд поверне 100% вкладень клієнтам банку (протягом воєнного стану та 6 місяців з дня його закінчення). Деталі — https://bank.com.ua/sberezheniya.

Цінні папери

Інвестиції в акції, облігації та інші види цінних паперів акціонерних товариств. Вкласти кошти можна як в українські, так й іноземні компанії (наприклад, придбавши акції Nvidia, Microsoft, Apple тощо). Крім отримання доходу від зростання вартості цінних паперів, можна отримувати ще й дивіденди — частину прибутку компанії, яка розподіляється між тримачами акцій. Наприклад, у 2021 році компанія Telefonica виплатила дивіденди у розмірі 9,6%: тобто, придбавши акцій на $10.000, ви отримали б $960 дивідендів. Переваги інструменту:

  • Висока дохідність (наприклад, акції Apple за 5 років виросли на 400%, що дорівнює 80% річних);
  • Дохід від зростання ціни паперів + від дивідендів.

Недоліків в інвестування в цінні папери більше, ніж у депозитів: це і високі ризики, і волатильність ринку, і потреба у навичках і вміннях торгівлі на фондовому ринку, і висока межа входу (від $5.000 для акцій закордонних компаній).

Криптовалюта

9MS6_Asi_9XBp0CQEdaRj3_daWeqk-j-i4L6bHR6vcJxEkJ3g5dIC9mLvLf2bF10iMOvdfsENZTYOsdhG1DVRElXPOFp_PXHeUem577nH3oMZ9hC4upcNzPnnh-wiN3l4pHisLeQ-t0WIaAfHMiEbVk

Варіант для сміливих та ризикових, який полягає у кількох інструментах одночасно: обрати можна стейкінг (аналог депозиту), трейдинг (короткострокові угоди на купівлю-продаж), інвестування з метою продажу цифрового активу при досягненні ним вищої ціни, аніж ціна покупки тощо. Перевагами вкладень є:

  • Необмежена дохідність (рекорд — 298.857% за місяць, який поставив токен Scholarship Coin);
  • Багато видів вкладень (стейкінг, майнінг, трейдинг тощо);
  • Популярність криптовалют, що позитивно впливає на їх вартість.

Головний недолік інструменту — дуже високі ризики. Приміром, минулого року рухнула популярна криптовалюта LUNA, вкладники якої втратили 99,9% інвестицій. Крім цього, вкладення в цифрові активи потребують неабияких вмінь та знань, а це — додаткова витрата часу на вивчення тематики.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber