1. Новини Закарпаття
  2. >

1С - чи є альтернативи для відмови від цього програмного забезпечення

22.12.2023 11:00 Новини партнерів Голос Карпат

⠀

Ще донедавна майже всі підприємства та компанії використовували в своїй роботі програмне забезпечення російського походження 1С. І, як показує статистика, залишились ті, хто продовжує працювати в ньому. Але варто перейти на більш сучасні варіанти, а головне - відмовитися від російського, бо це зараз надзвичайно важливо.

Гідною альтернативою 1С є програмне забезпечення для автоматизації бізнесу BAS. Воно створене європейською компанією, тому це один з аргументів за такий варіант автоматизації бізнесу. Проте не єдиний, адже є ще важливі відмінності між програмами BAS та 1С https://www.1c.kiev.ua/ua/difference-1cvsbas/.

Які переваги має програмне забезпечення BAS перед 1С

Одна з важливих переваг - те, що на противагу 1С, програмне забезпечення постійно оновлюється, а навчитися працювати з BAS дуже легко на спеціалізованих курсах. Підтримка ж старих версій та їх оновлення в 1С неможливо, тому якщо є необхідність масштабувати бізнес чи щось змінити в програмі це буде неможливо.

Також варто врахувати, що в BAS:

  • простіший та зрозуміліший інтерфейс, що підлаштовується під потреби користувача;
  • вища продуктивність роботи через швидкий відгук з сервера;
  • у взаємодії з контрагентами є термін “Партнери”, тому можна розподіляти облік взаємовідносин з постачальниками чи клієнтами;
  • функціонал кадрового переводу значно розширений, а в розділі обліку грошових даних можна навіть створювати платіжки на майбутні періоди;
  • передбачена можливість аналітичного обліку.

Чи можливо швидко перейти з 1С в BAS

Багато компаній продовжують працювати з 1С через те, що думають про складний перехід в інше програмне забезпечення. Але це набагато простіше, ніж здається, головне - довірити цей процес спеціалістам, щоб жодні дані не пропали.

Для переходу з російського програмного забезпечення, яке в будь-який момент може стати забороненим чи закритися в Україні, потрібно виконати всього кілька кроків:

  1. Закрити звітний період в програмі. Це може бути місяць, квартал чи рік.
  2. Обрати програмне забезпечення, яке максимально забезпечить всі потреби для автоматизації підприємства.
  3. А все решта виконають професіонали. Самостійно пробувати переносити дані не варто, адже можна втратити важливу інформацію, яку майже неможливо відновити.

Переходити з 1С варто, не втрачаючи час, адже це програмне забезпечення, крім інших причин, ще й доволі застаріло, оскільки нові версії недоступні в Україні.