1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Все, що потрібно знати про діагностику зору

53
Україна

Методи діагностики зору, які допоможуть виявити на ранніх стадіях захворювання, що призводять до сліпоти. Загальні хвороби й інші чинники, які можуть викликати втрату зору.

Все, що потрібно знати про діагностику зору

Згідно з дослідженнями, 83% інформації ми сприймаємо через зір (решта відсотків розподілилися так: слух – 11%, нюх – 3,5%, дотик – 1,5%, смак – 1%). Втрата зору, навіть часткова, погіршує якість життя, наражає людину на небезпеку, звужує коло спілкування та професійні можливості. Звичайно, сучасна наука та медицина глибоко та ґрунтовно вивчають, як забезпечити кожного якісним зором у будь-якому віці. Найголовнішим і найпершим кроком до цієї мети є діагностика зору. Своєчасне виявлення та взяття під контроль проблем з очима майже завжди дає змогу зупинити хворобливі процеси, а в багатьох випадках повністю вилікувати пацієнта. Відвідини офтальмолога раз на рік мають стати правилом для кожної людини будь-якого віку. Варто звернутися до клініки «Центр Ока» в Києві. Найкращі фахівці проконсультують вас і допоможуть впоратися з будь-якими проблемами зору.

657c258eb1823.webp

Основні методи діагностики зору

Для проведення досліджень, що дають змогу вивчити око людини, виявити патології та причини їх виникнення, офтальмологія використовує як традиційні методи діагностики, так і новітні технології отримання й опрацювання даних. Паперові таблиці під час дослідження зору використовуються із 20-х років минулого сторіччя. Більш сучасним є використання лазера. До найновітніших методів аналізу даних залучають штучний інтелект.

Сучасна офтальмологія у клініці «Центр Ока» пропонує такі методи досліджень:

  • візометрію;
  • рефрактометрію;
  • периметрію;
  • офтальмоскопію.

Візометрія – це визначення гостроти зору, яке проводиться за допомогою спеціальних таблиць із зображеннями літер або текстових блоків. Літери можуть бути розташовані в рядках і зменшуватися зверху вниз або демонструватися під різними кутами. Для діагностики зору в дітей використовують таблиці із зображеннями звірів і предметів. Дослідження проводять у приміщенні з нормальним освітленням, розміщуючи таблиці на відстані 5 м від пацієнта. Кожне око перевіряють окремо.

Рефрактометрія – безконтактна, безпечна та безболісна процедура, що триває не більше 20 хвилин. Вона проводиться за допомогою спеціального приладу, який визначає фокус або точку перетину променів світла, що проходять через очну систему, із сітківкою ока. Якщо фокус збігається зі сітківкою, зір визначається як 100%. Фокус, що розміщується перед сітківкою, дає короткозорість або міопію. Далекозорість або гіперметропія виникає, коли фокус зміщений за сітківку. Ці стани називають рефракцією ока. Ще одним видом рефракції є астигматизм, для якого характерне пошкодження форми рогівки чи кришталика, через що зображення предметів є розмитим.

Периметрія – найбільш інформативний метод комп'ютерного дослідження ока, що дає змогу вивчити стан сітківки і зорово-нервового шляху, межі полів зору, характер світлочутливості очей, завдяки чому можна виявити такі захворювання, як:

  • дегенеративні зміни сітківки;
  • глаукому;
  • патології зорового нерва.

Процедура безболісна та не вимагає майже ніяких зусиль. Пацієнт має зосередитися на зображенні, що передає монітор, і за допомогою пульта фіксувати зміни, які він бачить на екрані, протягом приблизно 20 хвилин.

Офтальмоскопія – це огляд ока зі середини завдяки променям світла, які відбиваються сітківкою, її судинами, зоровим нервом, судинною оболонкою. Є два способи проведення цього дослідження:

  • за допомогою офтальмоскопа – пряма офтальмоскопія;
  • з використанням офтальмоскопа та лупи – зворотна офтальмоскопія.

Завдяки цьому методу дослідження виявляють, зокрема, пухлини всередині ока, відшарування сітківки, катаракту, патології зорового нерва тощо. Процедура триває близько 10 хвилин, є безболісною та безконтактною.

Кому та коли потрібна діагностика зору?

Вище вже було зазначено, що візит до офтальмолога з профілактичною метою раз на рік потрібен всім. Але варто більш уважно поставитися до цього питання, якщо ви входите до однієї з груп ризику:

  1. Вік старше 50 років. Більшість порушень зору настають саме у цьому віці. В цей період підвищується ризик захворіти на катаракту, глаукому, вікову дегенерацію макули.
  2. Спадковість. Таким чином можна отримати глаукому, вікову дегенерацію макули та всі види рефракції ока.
  3. Наявність загальних захворювань:
  • цукрового діабету;
  • гіпертонії;
  • інфекційних хвороб;
  • порушень ендокринної системи;
  • аутоімунних патологій;
  • неврологічних відхилень.
  1. Професійні ризики, пов'язані з роботою під інтенсивним ультрафіолетовим випромінюванням або з тривалим використанням комп'ютера.
  2. Наявність некорегованих рефрактивних порушень зору.

Окрему групу ризику складають діти, якщо вони не проходять регулярну діагностику зору. Деякі хвороби можна виявити вже у віці 3-5 років.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber