1. Новини Закарпаття
  2. >

Який ламінат встановлюється на електричну теплу підлогу

11.12.2023 19:00 Новини партнерів Голос Карпат

⠀

Сучасні виробники підлогових покриттів пропонують широкий асортимент ламінату, який здатен витримувати у тому числі сильне навантаження, вплив пологи чи навіть нагрівання до помірних температур. Для цього використовуються більш безпечні та екологічні матеріали, які не виділяють шкідливих формальдегідів. Саме завдяки цьому вдається ще більше утеплити покриття, яке і саме по собі є доволі комфортним і не холодним.

Звісно, електрична тепла підлога під ламінат має встановлюватися з урахуванням рекомендацій виробників та техніки пожежної безпеки і санітарних норм. Давайте детальніше розглянемо, який саме ламінат можна встановлювати на нагрівальні кабелі або мати.

Вимоги до підлогового покриття

Отже, давайте розберемося, які вимоги висувають до підлогового покриття, яке має поєднуватися з нагрівальними кабелями або матами. Не всі види ламінату можна використовувати у такому випадку. Матеріал має бути:

  1. Стійким до нагрівання.
  2. З високим показником теплопровідності.
  3. Зі стійкістю до високих температур.
  4. Із замковим методом з'єднання.

Отже, можна сказати, що електричну теплу підлогу можна встановлювати під ламінат, який здатен витримувати підвищене навантаження та нагрівання плит. Зазвичай це моделі середнього та вище цінового сегменту.

Звертайте увагу на маркування, яке зазначається безпосередньо на упаковці. Деякі виробники ставлять спеціальний значок, який символізує саме електричну теплу підлогу. Це намальовані нагрівальні кабелі. Якщо таке маркування є на ламінаті, під нього можна підбирати теплу підлогу.

Особливості встановлення електричної теплої підлоги під ламінат

Встановлення електричної теплої підлоги під ламінат може здійснюватися вологим або сухим методом. У першому варіанті потрібно монтувати систему під бетонну стяжку. Тобто на етапі чорнових ремонтних робіт. Також допускається монтаж нагрівальних елементів безпосередньо під ламінат. Такий метод є набагато простішим і швидшим.

Головне дотримуватися рекомендацій фахівців. Обов'язково встановлюйте якісний терморегулятор – електрична тепла підлога під ламінатом має регулюватися плавно та з точним вимірюванням температури.

Намагайтеся не перевищити температуру нагрівання покриття. Для ламінату рекомендованим показником є 26-27°С. Рівномірно розташовуйте мати або кабелі – не рекомендовано залишати окремі не обігріті зони на одному полотні.

Окремо варто поговорити про створення зон підвищеної температури. Ламінат прогрівається до вищих температур, наприклад під килимом або низькими меблями. Враховуючи усі ці нюанси, ви зможете встановити електричну теплу підлогу під ламінат, яка дозволятиме рівномірно обігріти приміщення і стане основним або додатковим джерелом опалення кімнати навіть у найхолодніший сезон.