1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Ринок вантажних шин у світі змінюється - китайські бренди перемагають по всіх напрямках

57
Україна

Останніми роками китайські шинні компанії швидко розвивалися, особливо за 30 років. Як результат, домінування світових брендів стає дедалі слабшим.

Ринок вантажних шин у світі змінюється - китайські бренди перемагають по всіх напрямках

Нещодавно міжнародний шинний гігант Bridgestone оголосив про закриття свого бізнесу з підтримки шин для комерційних автомобілів у Китаї: через такі проблеми, як відновлення попиту на гуму для комерційного транспорту, який відбувається повільніше, ніж очікувалося, і млявий попит на міжнародному ринку . Виробництво та продажі в Китаї скоротилися. На підставі цього Bridgestone ухвалила рішення закрити напрямок 31 грудня 2023 року.

Догляд Bridgestone з китайського ринку коліс для комерційних автомобілів насправді є одним із проявів слабкості бренду. В останні роки китайські шинні компанії швидко розвивалися, особливо за 30 років після реформи та відкритості.

Світові концерни не припускали, що темпи зростання Китаю шокують світ. Наразі китайські автошини процвітають у всьому світі.

Заводи Zhongce, Linglong і Triangle, розповсюдили продукцію по Китаю і за кордоном, і вони вже мають сили, щоб конкурувати з усталеними світовими лідерами. В області шин для вантажних автомобілів та автобусів, де більше уваги приділяється витратам, не дивно, що китайські колеса наздогнали та витіснили з ринку відомі бренди.

Автовеликі шини на складі

Китайський ринок коліс набагато сильніший

17 серпня 2022 року Dunlop Tire опублікувала повідомлення про інтеграцію бізнесу Dunlop Tire, в якому заявила, що з 1 січня 2023 року припинить продаж та виробництво вантажних та автобусних коліс на китайському ринку.

Ще кілька років тому Yokohama, Kumho та ін. відмовилися від китайського ринку. Спочатку у Yokohama було два заводи в Сучжоу: перший завод виробляв легкові автошини, а другий — вантажну та автобусну гуму. Зрештою, Yokohama повністю припинила виробництво вантажних та автобусних моделей, модернізувала завод для випуску легкових коліс.

Вимоги українських споживачів: дешеві та прості у використанні. Клієнти хочуть дешеві та зносостійкі автошини, не заморочуючись брендовою складовою та технологіями.

Низька ціна – вирішальний фактор

Світові марки, як і раніше, мають такі ж високі ціни, але ринок до них не звик. Водії вантажівок хочуть мати змогу заощаджувати.

Як приклад візьмемо специфікації 295/80 R22,5, які є спільними для вантажних перевезень на середні та дальні відстані. Розрив у цінах між концернами Shandong та Bridgestone величезний – замість одного колеса Bridgestone можна купити два Shandong. Нагадаємо, Shandong випускає автошини Prinx Tires, ChengShan, Fortune і Austone.

Адаптація до китайського ринку

Бренди знають, що ціна є ключем до успіху чи невдачі починається з політики ціноутворення. Щоб отримати частку китайського ринку шин, світові лідери вирішили адаптуватися. Наприклад, суббренд ZONECROSS, запущений Bridgestone, та суббренд Remington, запущений Goodyear, створені спеціально для задоволення реальних потреб вітчизняних користувачів комерційних автомобілів середнього класу з метою надати користувачам високу якість обслуговування. Якісний вибір з технологією, безпекою та високою вартістю. Але кінцевий результат знають усі.

Зростання внутрішнього виробництва

В останні роки виробничі потужності провідних вітчизняних шинних компаній різко зросли, а хороша атмосфера відсутності брендів з Росії дозволяють продукції Satoya побачити можливості. Правда є важлива ремарка, вантажна гума Сатоя виробляється в Китаї.

Незалежно від того, чи починають вони розширювати масштаби виробництва, чи активно займають нові ніші, велика кількість відомих китайських шинних компаній, таких як Zhongce, Sailun, Linglong, Senqilin і General Motors, активно розширюють і захоплюють нові ринки.

Незважаючи на жорстокі перестановки, бренди, які все ще зберігаються на ринку, примітні з точки зору контролю якості, продуктивності та інших аспектів. Іншими словами, китайські шинні компанії з контролю якості та продуктивності не поступаються, а то й перевершують українські бренди у багатьох сферах.

Крім того, незабутню роль відіграє традиційна цінова перевага китайських коліс: довгий час існувала велика різниця в ціні між китайськими, закордонними та українськими брендами. Навіть сьогодні, коли ціни на автошини постійно зростають, між китайськими та вітчизняними брендами боротьба зберігається, а іноземними розрив лише зростає.

У галузі недорогої гуми, китайські бренди, безперечно, є найкращим вибором. Щодо ринку високоякісних великогабаритних шин, який охороняють великі бренди, китайські також намагаються прорватися. Пасивний захист іноземних марок показує, наскільки значною є облога від китайських брендів, проте міжнародні патентні норми та технології все ще дозволяють зберігати перевагу.

Часто поява речей, які можуть вплинути на майбутнє галузі, часто не привертає уваги надто великої кількості людей. І коли вщух пил, оглядаючись на минуле, ми раптом виявляємо, що в момент, коли ніхто не звертав уваги, в кутку, куди ніхто не дивився, якісь люди і речі тихо писали перші штрихи сьогоднішньої історії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber