1. Новини Закарпаття

Графіки відключень у Рівному — фейк: Рівнеобленерго

Інформація про те, що на Рівненщині будуть застосовані графіки відключень — фейк. Її спростувало Рівнеобленерго в своєму Фейсбуці.

Інформація про те, що на Рівненщині будуть застосовані графіки відключень — фейк. Її спростувало Рівнеобленерго в своєму Фейсбуці.

Інформація про те, що на Рівненщині будуть застосовані графіки відключень — фейк. Її спростувало Рівнеобленерго в своєму Фейсбуці. У дописі йшлося про те, що в інтернеті, зокрема, соціальних мережах, розповсюджується інформація про те, що на території Рівненщини будуть застосовані графіки стабілізаційних відключень електроенергії. Рівнеобленерго закликає не вірити сумнівним ресурсам, адже така інформація не є правдою та публікується лише з однією ціллю — підвищити свій рейтинг та збільшити кількість підписників. Крім того, в дописі також наголосили на тому, що така інформація може розповсюджуватися вороже налаштованими групами, щоб дестабілізувати суспільство.

Щоб не натрапити на неправдиву інформацію, користуйтеся лише офіційними джерелами. Читайте актуальні новини Обленерго на сайті Укрінформ — єдиного національного інформаційного агентства України.

У Рівнеобленерго поспішили заспокоїти користувачів в тому, що енергетична система області наразі працює стабільно. Жодних лімітів на споживання електроенергії на Рівненщині не встановлено. Наявних на даний момент потужностей достатньо, щоб закрити всі потреби області, тому жодна категорія споживачів не обмежується у споживанні електроенергії. Жодні графіки відключення світла по годинах наразі не застосовуються.

Як повідомляє Обленерго України, подібні графіки (погодинних відключень) запроваджуються лише в ситуації масованого ворожого обстрілу, який пошкоджує енергетичне обладнання на території країни. Наразі Рівнеобленерго активно готується до холодного сезону та викликів, які можуть чекати на нас взимку. Тому електромережі перевіряються, проводяться ремонтні роботи, якщо це потрібно, а також розробляються схеми резервного живлення. Для цього використовується досвід, отриманий минулої зими. В цьому році створено набагато більший аварійний запас матеріалів, а також посилено захист енергооб’єктів. Якщо ворожі обстріли енергетичної інфраструктури будуть, то край виявиться готовим до них і зможе максимально швидко відновити систему та прибрати наслідки. 

Інформацію про це завжди читайте на перевірених сайтах. Новини про Обленерго та відключення світла шукайте на Укрінформ за посиланням https://www.ukrinform.ua/.

Обленерго також зазначає, що графіки використовуються тільки після того, як сигнал про необхідність цього поступає від «Укренерго». Області не можуть приймати такі рішення самостійно, а мешканців областей одразу ж повідомляють про застосування відключень в офіційних джерелах. 

До речі, в минулому опалювальному сезоні на Рівненщині були створені пункти незламності, допомогу в яких змогли отримати 44 тисячі мешканців цього краю.

Також варто зауважити, що і Міністерство енергетики спростовує інформацію те, що електроенергію в листопаді будуть планово відключати. Взимку, як зазначили в Міністерстві, всі блоки атомних електростанцій, що наразі контролюються Україною, будуть працювати. Якщо буде необхідно, то застосовуватимуться ще й додаткові потужності. Виключення будуть запроваджуватися лише в крайньому разі, якщо будуть масовані ворожі обстріли, що пошкодять енергетичне обладнання.