1. Новини Закарпаття

Одноденні чи багаторазові контактні лінзи: що обрати

Корекція зору за допомогою контактних лінз – це сучасне та зручне рішення. Ви не відчуватимете дискомфорту, входячи з вулиці до приміщення, оправа не стане холодити шкіру на морозі, а ще бачитимете

Корекція зору за допомогою контактних лінз – це сучасне та зручне рішення. Ви не відчуватимете дискомфорту, входячи з вулиці до приміщення, оправа не стане холодити шкіру на морозі, а ще бачитимете

Корекція зору за допомогою контактних лінз – це сучасне та зручне рішення. Ви не відчуватимете дискомфорту, входячи з вулиці до приміщення, оправа не стане холодити шкіру на морозі, а ще бачитимете світ навколо себе без викривлень форми та кольору. Тобто саме лінзи забезпечують природний зір. Однак, коли вирішуєте придбати їх, виникає чимало питань. В одному з них допоможуть розібратись консультанти магазину контактних лінз «Окулярова майстерня».

Що таке одноденні та багаторазові контактні лінзи

Перш за все розберемося, що це, власне, таке – одноденні та багаторазові лінзи. Отже, перші – це коректори зору, які розраховані на використання всього один день. Вони вранці надягаються, а ввечері знімаються та викидаються. Багаторазові, відповідно, після певного періоду носіння миються в спеціальному розчині та зберігаються в футлярі з рідиною до подальшого носіння.

Гігієна контактних лінз

Якщо обрали одноденні лінзи в магазині Окулярова майстерня», то про догляд за ними турбуватись не доведеться. Продаються вони в індивідуальних блістерах, тому гарантовано чисті та стерильні. Перед тим, як помістити лінзу на око, її не потрібно мити. Після використання їх викидають – ніякого промивання, зберігання. Це суттєво знижує ризик занести інфекцію.

Що стосується багаторазових, то до них застосовуються стандартні міри догляду – ретельне промивання та зберігання в герметичних контейнерах. Дуже бажано не переплутати ліву і праву лінзи.

Безпечність використання

Загалом одноденні можна вважати більш безпечними, адже в процесі їх надягання кількість маніпуляцій з ними мінімізована. Головне, попередньо ретельно вимити та просушити руки безворсовим рушником.

Що стосується багаторазових, то тут ситуація дещо складніша. Важлива не лише гігієна перед надягання та зняттям, але і ретельний догляд за самими коректорами. Недостатнє чи неправильно промивання гарантовано викличе дискомфорт в очах.

Комфорт різних типів лінз

Знову ж таки, виходячи з того, що одноденні лінзи не потрібно мити, вони будуть комфортніші. Однак врахуйте, що, коли відправляєтесь в подорож, та і загалом, вам потрібно буде мати запас таких коректорів. При тому, що їх розміри невеликі, доведеться придумувати, де та як зберігати резерв хоча б на місяць, а це 30 пар. В цьому плані багаторазові точно виграють, адже їх заміна потрібна через 2 тижні, місяць чи навіть 3 місяці в залежності від обраного типу. Відповідно, якщо їдете в подорож, то достатньо взяти рідину для промивання, власне лінзи в контейнері та зволожувальні краплі.

Ціна використання

Стосовно ціни варто говорити, наприклад, про місячні витрати. Отже, при використанні одноденних лінз вам знадобиться придбати самі лінзи на кожен день (30 пар) та зволожувальні краплі. Якщо обрали багаторазові, то знадобляться:

  • лінзи;
  • контейнери для зберігання;
  • рідина для промивання;
  • спеціальний пінцет;
  • зволожувальні краплі.

Однак врахуйте, що більшості розхідників вистачить на понад місяць, а пінцет і контейнери взагалі одноразове вкладення.