1. Новини Закарпаття

Як зрозуміти, що в дитини астигматизм і час іти до офтальмолога

Астигматизм діагностують у кожної четвертої людини планети. Він буває вродженим і набутим. Оскільки спадкова схильність підвищує ризик розвитку астигматизму, батькам, які мають проблеми з зором, потрібно бути уважними до здоров'я очей своєї дитини. Помітивши характерні симптоми, пройдіть обстеження в офтальмологічному центрі «ОКО» https://oko-medcenter.com/.

Симптоми астигматизму в дошкільному віці

Здебільшого малюки народжуються з невеликим ступенем астигматизму. До 1 року життя він зменшується. Якщо ваша дитина ще не пішла до школи, вам необхідно відвести її на позапланове обстеження за наявністю таких скарг:

  • поганий зір;

  • головний біль;

  • неприємні відчуття над бровами;

  • запаморочення.

Звертайте увагу на те, як дитина поводиться впродовж дня. Вроджений астигматизм може проявитися в будь-якому віці й необов'язково має бути діагностований після народження. Якщо дитина неохоче розглядає картинки в книжках, не любить малювати або писати, то, можливо, це не дитячі примхи й не особливість характеру. Якщо вона швидко втомлюється, примружується і нахиляє голову, щоб роздивитися предмети, це привід бити на сполох.

Чим небезпечний астигматизм, який не лікують

Астигматизм, який вчасно не діагностували, призводить до втрати гостроти зору, погіршує самопочуття і знижує працездатність. Найчастіше разом із ним розвивається короткозорість або далекозорість. Потім пацієнти скаржаться на:

  • часті запаморочення;

  • почервоніння і біль в очах;

  • підвищену зорову стомлюваність;

  • головний біль;

  • нечітку видимість навколишніх предметів.

Якщо не лікувати астигматизм у дитини, то розвинеться амбліопія — синдром «ледачого ока». Через нього зупиняється розвиток потенціалу сітківки. І потім ніякі окуляри та контактні лінзи не допоможуть домогтися 100% гостроти зору.

Як лікувати астигматизм у дітей і дорослих

Після підтвердження діагнозу офтальмологи рекомендують дітям носити спеціальні окуляри, м'які або тверді контактні лінзи, а також проходити апаратне лікування. Адекватна і своєчасна корекція дає змогу позбутися проблем із зором.

Якщо немає протипоказань, повнолітніх пацієнтів направляють на лазерну корекцію зору. У разі загрози розвитку пресбіопії та катаракти людям віком старше 45 років призначають хірургічну заміну кришталика. Щоб у вашої дитини був хороший зір усе життя, не ігноруйте поради педіатрів і звертайтеся по допомогу до офтальмологів у профільний медичний центр.