Астигматизм діагностують у кожної четвертої людини планети. Він буває вродженим і набутим. Оскільки спадкова схильність підвищує ризик розвитку астигматизму, батькам, які мають проблеми з зором, потрібно бути уважними до здоров'я очей своєї дитини. Помітивши характерні симптоми, пройдіть обстеження в офтальмологічному центрі «ОКО» https://oko-medcenter.com/.
Симптоми астигматизму в дошкільному віці
Здебільшого малюки народжуються з невеликим ступенем астигматизму. До 1 року життя він зменшується. Якщо ваша дитина ще не пішла до школи, вам необхідно відвести її на позапланове обстеження за наявністю таких скарг:
-
поганий зір;
-
головний біль;
-
неприємні відчуття над бровами;
-
запаморочення.
Звертайте увагу на те, як дитина поводиться впродовж дня. Вроджений астигматизм може проявитися в будь-якому віці й необов'язково має бути діагностований після народження. Якщо дитина неохоче розглядає картинки в книжках, не любить малювати або писати, то, можливо, це не дитячі примхи й не особливість характеру. Якщо вона швидко втомлюється, примружується і нахиляє голову, щоб роздивитися предмети, це привід бити на сполох.
Чим небезпечний астигматизм, який не лікують
Астигматизм, який вчасно не діагностували, призводить до втрати гостроти зору, погіршує самопочуття і знижує працездатність. Найчастіше разом із ним розвивається короткозорість або далекозорість. Потім пацієнти скаржаться на:
-
часті запаморочення;
-
почервоніння і біль в очах;
-
підвищену зорову стомлюваність;
-
головний біль;
-
нечітку видимість навколишніх предметів.
Якщо не лікувати астигматизм у дитини, то розвинеться амбліопія — синдром «ледачого ока». Через нього зупиняється розвиток потенціалу сітківки. І потім ніякі окуляри та контактні лінзи не допоможуть домогтися 100% гостроти зору.
Як лікувати астигматизм у дітей і дорослих
Після підтвердження діагнозу офтальмологи рекомендують дітям носити спеціальні окуляри, м'які або тверді контактні лінзи, а також проходити апаратне лікування. Адекватна і своєчасна корекція дає змогу позбутися проблем із зором.
Якщо немає протипоказань, повнолітніх пацієнтів направляють на лазерну корекцію зору. У разі загрози розвитку пресбіопії та катаракти людям віком старше 45 років призначають хірургічну заміну кришталика. Щоб у вашої дитини був хороший зір усе життя, не ігноруйте поради педіатрів і звертайтеся по допомогу до офтальмологів у профільний медичний центр.
Читайте також:
- Імпортна отрута на закарпатських базарах: чого й чому слід остерігатись найбільше місцевим жителям?
- Невидима загроза вже насувається на Закарпаття: що чекає жителів вже цієї ночі?
- Переполох у одній із громад Закарпаття: з'явились фото й відео снаряду, запущеного рашистом (ФОТО, ВІДЕО)
- До України завезли отруєні фрукти: яка небезпечна загроза чатує на прилавках магазинів?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 39 0 Новини партнерів