1. Новини Закарпаття

Робота двигуна: роль компресометрів у діагностиці стану поршневої системи

У сфері автосервісу важливим аспектом обслуговування та діагностики автомобільного двигуна є контроль стану поршневої системи. Компресометри є фундаментальним інструментом у визначенні ефективності роботи поршневої групи. Широкий вибір таких інструментів пропонує компанія JTC, асортимент якої знаходиться за посиланням https://jtc.com.ua/motorna-grupa/kompresometri/.

Що таке компресометр і для чого він використовується?

Компресометр - це прилад для вимірювання тиску в циліндрах двигуна, який допомагає виявити знос чи пошкодження в поршневій системі. Він дозволяє оцінити стан герметичності циліндрів та ефективність роботи клапанів і поршневих кілець.

Роль компресії у роботі двигуна

Компресія відіграє важливу роль у роботі двигуна, адже саме вона забезпечує:

  • Підвищення температури для згоряння паливної суміші;
  • Створення внутрішнього тиску, необхідного для руху поршнів;
  • Максимізацію крутного моменту і потужності двигуна.
  • Процес діагностики поршневої системи

Діагностика поршневої системи за допомогою компресометра

Використання компресометра дозволяє виявити різноманітні несправностей поршневої системи, до яких належать.

Знос поршневих кілець

Це поширена причина зниження компресії. Коли поршневі кільця зношуються, вони втрачають свою здатність створювати герметичне ущільнення всередині циліндра, що дозволяє газам, витікати у картер. Це не тільки зменшує потужність двигуна, але й може призвести до збільшення витрати масла та появи диму з вихлопної труби.

Несправність ущільнення клапанів

Якщо клапани не закриваються щільно, частина газів може витікати, що призводить до зниження компресії. Також це може спричинити погіршення роботи двигуна на холостих обертах та збільшення викидів шкідливих речовин.

Тріщини у головці блоку циліндрів

Ця проблема може бути виявлена з використанням компресометра. Такі тріщини можуть утворитися через перегрівання двигуна або механічного пошкодження. Вони призводять не тільки до втрати компресії, але й можуть дозволити охолоджувальній рідині проникати до циліндрів, що може призвести до пошкодження двигуна.

 

Компресометр є незамінним інструментом для діагностики стану поршневої системи двигуна. Він дозволяє швидко та точно визначити можливі неполадки, зекономити час та гроші на ремонт. Своєчасна діагностика та обслуговування двигуна за допомогою компресометра може значно продовжити термін служби автомобільного мотора та підвищити його надійність.