Що таке замитнення вантажу
Експорт товарів - це вивезення вітчизняної продукції, що перебуває у вільному обігу за кордон. Цей процес вимагає знання певних норм і статей законодавства, і щоб митне оформлення в режимі експорт було проведено у відповідному порядку, необхідно ознайомитися з деякими нюансами.
Якщо ж вам необхідна детальна інформація, як насправді максимально заощадити кошти на митниці або безкоштовна консультація, читайте в цій покроковій інструкції.
Особливості замитнення
Як буде проведено митне оформлення експортованого вантажу, залежить від його типу, функціональності, характеристик. Кожна група товару, що відправляється на експорт, має свій код, який визначається УКТ ЗЕД. Відповідно до норм цього документа кожен вантаж отримує власний профіль ризику.
На його основі і відбувається митне очищення, декларування, огляд, визначається розмір платежів, а також визначається процедура "розмитнення".
Етапи митного оформлення експорту
Проходження митниці та оформлення вантажу передбачає виконання деяких обов'язкових дій. Усю процедуру можна розподілити на певні етапи:
Початковий етап передбачає сповіщення та надання вантажу, що перевозиться, до огляду. Це сповіщення може здійснюватися особисто господарем товару, або його представником чи посередником (митним брокером, товарно-експедиційною компанією).
Здійснено воно має бути не менше ніж за 30 хвилин до прибуття на термінал. При цьому переміщати вантажі можна тільки під наглядом його власника, залишати контейнери без представника не можна. Митний брокер зобов'язаний особисто представити вантаж до місця митного огляду.
На наступному етапі виконується декларування товару. Цю процедуру варто довірити фахівцям. Декларація виконана у вигляді спеціального бланка з печаткою брокера, і в неї потрібно внести необхідні дані про особливості вантажу, масу, вартість та іншу інформацію.
Цей документ видається в трьох примірниках. Один бланк залишається у відправника вантажу, інший - передається митниці. Ще один примірник передається до вантажного терміналу, де здійснюватиметься оформлення документів на перевезення.
Третій етап передбачає проходження процедури митного контролю. Також відбувається оплата всіх необхідних платежів - мит, податків і зборів. Під час експорту це рідкість, але іноді є. Якщо треба отримати безкоштовну первинну консультацію переходьте на наш офіційний сайт
Митне очищення під час експорту
Ця процедура також відбувається в три етапи. Перш за все, співробітник перевіряє, чи є у перевізника необхідні документи. Також відбувається звірка внесених у декларацію даних.
Після цього інспектор може призначити посилений контроль, який може полягати в частковому або повному огляді товару, з розкриттям упаковки або повним вивантаженням.
Також може бути призначений інструментальний контроль, що полягає в просвічуванні рентгеном кузова. Для пошуку вибухових речовин, що містять наркотики, можуть бути залучені кінологи зі службовими собаками.
Якщо в процесі обстеження вантажу жодних зауважень не виявлено, на митному дорученні ставиться печатка. Завершується митне оформлення в режимі експорт.
✔ Джерело наданої інформації https://tamognia-prosto.com.ua/ua/
Первинна консультація за телефоном 097-257-66-60 багатоканальний
Читайте також:
- Шанс чи пастка? США готові навчити молодих воїнів України, але є умови
- 2025 рік обрано головним кольором Mocha Mousse — і це вже ледь не мем року!
- Водіям доведеться шукати інший шлях: на Закарпатті закриють залізничний переїзд через ремонтні роботи
- Люди купують відразу по 10 кілограмів і змітають все з полиць: «цариця круп» різко підскочить у ціні
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 43 0 Новини партнерів