1. Новини Закарпаття

Який велосипед буде ідеальним для міста?

Останніми роками на вулицях українських міст помітно зросла кількість велосипедистів. І хоча умови для пересування на двоколісному транспорті у великих містах все ще дуже далекі від комфортних, все ж поступово збільшується кількість велодоріжок, їзда вулицями стає безпечнішою. Сприяє популярності велосипедів і те, що більшість міських мешканців, м’яко кажучи, не дуже задоволені станом громадського транспорту.

Отже, все більше людей замислюються над тим, щоб змінити переповнену маршрутку або навіть власний автомобіль на екологічно чистий та дешевий в експлуатації велосипед. Природно, що при цьому виникає запитання — який тип велосипеда найкраще придатний для міста? Адже сьогодні випускається чимало різновидів цього транспорту і тому, хто останній раз їздив на велосипеді в дитинстві, не так і просто розібратися в цьому різноманітті.

Різновиди велосипедів для міста

На перший погляд, все доволі просто — можна зайти на великий маркетплейс, наприклад, https://m.ua/, і обрати категорію, яка так і називається — міські велосипеди. Але тут з’ясовується, що й серед них існують різні модифікації. Наприклад:

  • електровелосипеди;

  • круїзери;

  • гібриди;

  • складані велосипеди.

З електричними більш-менш зрозуміло — це моделі, що мають електродвигун та акумулятор. Сьогодні вони дещо потіснили на ринку традиційні велосипеди. Але, якщо їзда на велосипеді розглядається ще і як вид фізичного навантаження, то електромотор в такому випадку не потрібен.

Гібридами називають велосипеди, які одночасно пристосовані для пересування рівними асфальтовими дорогами та бездоріжжям. В умовах міста вони дають змогу швидко пересуватися в потоці машин, долаючи затори, але не дуже зручні для їзди у повсякденному одязі.

На відміну від них круїзери, навпаки, розраховані на неспішні й комфортні поїздки, коли велосипедист сидить з повністю рівною спиною, не нахиляючись вперед. На такому велосипеді можна їздити навіть у діловому костюмі чи сукні. Ну а складані велосипеди зручні тим, що з ними можна зайти в метро, занести їх до офісу, та й дома вони не займають багато місця.

Велосипед «з коробки»

Для тих, хто не хоче витрачати час на підбір аксесуарів та обслуговування велосипеда, пропонуються моделі, які одразу укомплектовані всім необхідним: багажником, ліхтарями, крилами для захисту від бруду, щитками, що закривають ланцюг. Такий велосипед можна купити й одразу почати ним користуватися, а оскільки всі ключові механізми прикриті, то й обслуговувати їх практично непотрібно. Але така комплектація збільшує вагу та ціну велосипеда.