1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Зернопакувальна машина ЗПМ: переваги та недоліки

17
Без регіону (не видаляти!)

Зернопакувальна машина ЗПМ-180 та її конкурент завантажувач зерна AGRO BAG G250. Розглянемо ключові переваги та недоліки машин.

Зернопакувальна машина ЗПМ: переваги та недоліки

Завантажувачі зерна в рукава - не нова для України техніка. Зернопакувальна машина ЗПМ була створена в Україні одним із заводів-виробників агротехніки. Однак, це не повноцінна українська розробка, скоріше, це копія з відомого аргентинського завантажувача зерна в рукава AKRON. Хай там як, машина для пакування зерна ЗПМ присутня в чималій кількості на українському ринку і створює гідну конкуренцію зарубіжним та українським виробникам подібної техніки. Давайте розглянемо ключові переваги та недоліки машини для пакування зерна в полімерні рукава.

Спершу поговоримо про переваги. Першою і найбільш вагомою перевагою цієї техніки є її вартість у порівняння з конкурентами. Заводу-виробнику вдалося спростити машину на стільки, щоб вона могла повноцінно виконувати свої функції, але з мінімальними витратами на придбання техніки. Конкурентам складно досягнути такого рівня вартості, але чому так, поговоримо нижче.

Частина спеціалістів стверджує, що зерно-пакувальна машина ЗПМ 180 має ще одну перевагу - не прямий привід. Тобто, обертова потужність від валу відбору трактора передається на шнек  завдяки цепній передачі. Таким чином, навантаження на трактор дещо менше ніж при прямому приводі. 

Детальніше розібравшись в будові ЗПМ було виявлено, що у порівнянні з конкурентами, переваги цієї зернопакувальної машини закінчуються. Переходимо до недоліків.

Ключовим конкурентом для ЗПМ-180 на українському ринку завантажувач зерна AGRO BAG G250. Спробуємо показати недоліки ЗПМ порівнявши її з більш дорожчим, але й краще продуманим завантажувачем зерна AGRO BAG.

До першого недіоліку ЗПМ можна віднести гумовий бар'єр внизу тунелю. Оскільки в комплексі з занизьким опусканням піддона ускладнює надягання рукава. Натомість AGRO BAG має еластичну гуму + більший зазор між тунелем на піддоном, що полегшує одягання рукава для оператора. 

Наступний набір недоліків ЗПМ-180 це порівняно мала площа приймального бункера та автомобільні шини, що мають нижчу здатність до щеплення на грунтових та мерзлих площадках.

Простору від краю тунелю до ребра піддона ЗПМ  вистачає для комфортного завантаження зернових рукавів довжиною 60 та 75 м. Проте розміщення рукава 90 м буде не зручним.  На піддоні присутня скоба, яка суттєво ускладнює вільне розміщення рукава на піддоні. Укладання рукава потребує додаткових зусиль та часу.

Якщо на AGRO BAG G250 розташування ручки лебідки дозволяє оператору проводити роботу стоячи обома ногами на землі, то у ЗПМ для підйому рукава оператору треба ставати ногами на раму, що є небезпечним в умовах польових робіт, оскільки підвищує можливість травмування.

Ну, і про найбільший недолік ЗПМ-180 - гальмівну систему. Регулювання гальмівного тиску тут із гідравлічно-тросовим приводом. Тобто, кожне колесо гальмується окремо крутінням рукояток.Оператор має перелізти через раму та знаходитись в безпосередній близькості до ВВП (ризик травмування) щоб відрегулювати тиск гальм. Крім того барабанні гальма дорожчі та складніші в обслуговуванні.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber