1. Новини Закарпаття

Інноваційна розробка – електрокар «Stella Terra»

Унікальний позашляховик, що не потребує підзарядки створили винахідники у Нідерландах. Над ноу-хау на сонячних батареях працювала група студентів з технологічного університету з міста Ейндховен. Дироектор авто прокатної компанії RentDrive.ua в Києві розказав нам, чи є майбутнє у таких технічних засобів для оренди автомобілів. Керівництво сервісу вважає, що зважаючи на екологію та зменшення корисних копалин у світі, саме на таку техніку слід розраховувати. Тому служба автопрокату не виключає можливість поповнити свій автопарк саме такими автівками.

Успішний тест-драйв пройдено

Незвичайний електрокар вже встиг пройти декілька етапів складних випробувань. З повідомлень на офіційному сайті команди «Solar Team Eindhoven» для тест-драйву обирали складні маршрути з різноманітними ландшафтами. Тому в жовтні студенти відправляться в Марокко, де сонячний автомобіль подолає майже тисячу кілометрів в різних умовах, завершивши подорож в Сахарі. Наступний етап – подорож довжиною в 1000 км через Марокко та Сахару. Метою перевірка легкорамної конструкції з аеродинамічним профілем здатність позашляховика їздити по бездоріжжю без підзарядки, долаючи надзвичайно великі відстані.

Характеристики сонцемобіля

Седан з обтічним силуетом має довгу, плавну лінію даху, яка містить сонячні панелі, також батареї розміщено на капоті автівки. Максимальна швидкість іномарки 145 км/год. На повному заряді батарей машина здатна проїхати відстань у 630 км, що є достатнім для клієнтів прокату автомобіля.

Невеликий за розміром чотиримісний електрокар важить всього 1200 кг. Економічний електрокар має унікальну конструкцію корпусу, від підвіски до інверторів сонячних панелей. Наявність літій-іонної батареї в легковику дозволить працювати в менш сонячному кліматі, що є неоціненним для оренди авто.

Розширюючи межі наявних технологій, новітня високоефективна техніка на десятиліття випереджає будь-які інші моделі. Що цікаво, команда розробників чотири рази поспіль перемагали у автопробігах «World Solar Challenge» в Австралії, використовуючи власноруч створені боліди на сонячних батареях.

Цілком вірогідно, що прототип з сонячними панелями незабаром пустять у серійне виробництво, тоді з’явиться можливість використовувати його у прокаті авто.

Автопрокатна компанія RentDrive.ua в Києві пропонує доступну оренду автомобілів https://rentdrive.ua/avtopark/econom-class/ найкращих світових брендів, як з двигунами внутрішнього згоряння, так і електромобілі. Команда професіоналів відзначає переваги сонячних технологій, тому не виключає шанс швидкого переходу на альтернативні види транспорту, такі як «Stella Terra».